Gözler Cüneyt Yemenici'de...

Düzce Belediye başkanı Faruk Özlü’nün,  45 milyon Euro kredi kullanmak için meclisten yetki istemesinin yankıları devam ediyor.

Gözler Cüneyt Yemenici'de...
5.09.2023 - 16:29
Güncelleme 6.09.2023 - 07:24
Haber Merkezi
1760
5

Mecliste grubu bulunan MHP, CHP ve İYİ Parti meclis üyelerinin nasıl bir tavır takınacakları merak edilirken, eski belediye başkanı Cüneyt Yemenici’nin Akçakoca’nın  50 yılını ipotek altına alacağını iddia ettiği  dövizli borçlanma talebinin  geri çevirmesi için yaptığı açıklamayı akıllara getirdi.

1 KATRİLYON BÜYÜK BORÇLANMA

Akçakoca Belediyesi’nin, şehrin bir takım altyapı yatırımları için İller Bankası denetimiyle kullanacağı Euro kredileri için ortalığı ayağa kaldıran 2014- 2019  dönemi belediye başkanı Cüneyt Yemenici’nin, Düzce Belediyesi’nin su altyapısını yenilemek için kullanmak istediği 45 milyon eoru bugünkü kurla 1 milyar ( eski parayla 1 katrilyon) 290 milyon kredi talebini nasıl yorumlayacağı merak konusu oldu.

MECLİSİN HAYIR DEMESİNİ İSTEMİŞTİ

Bilindiği gibi, Cüneyt Yemenici, geçtiğimiz temmuz ayında, Akçakoca Belediye meclisinde geçen toplam 22,5 milyon Euro kredi talebinin  Akçakoca’yı   50 yıl boyunca çok ama çok büyük sıkıntılara yol açabilecek bir borçlanma içine sokacağını iddia etmiş  meclisin kredi talebini geri çevirmesini istemişti.

AK PARTİ GRUBU HAYIR DEDİ

Akçakoca Belediyesi’nin AK Partili meclis üyeleri de Cüneyt Yemnici’nin izinden giderek meclis oylamasında hayır oyu vermişti.

ÖZLÜ İLE KARŞI KARŞIYA GELEBİLECEK Mİ

Bu gelişmelerden sonra, siyasi kulisler eski başkan Cüneyt Yemenici’nin nasıl bir tutum izleyeceğini döviz karşılığı borçlanma yetkisi isteyen Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü ile karşı karşıya gelip gelmeyeceğini merak etmeye başladı.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (5)

 • Yalı Mah.
  Yalı Mah.
  8.09.2023 14:29

  Cüneyt popülist bir adam. Başkanlığını gördük. Kendisine verilen şansı kötü değerlendirdi. AK partiye en büyük kötülüğü o yaptı.

 • sedat
  sedat
  6.09.2023 15:25

  akçakoca tv ak parti ve cüneyt başkan a takık galiba

 • Saadettin
  Saadettin
  6.09.2023 00:12

  Düzce ile akçakocayı bir tutan bir kafanın yorumu da ancak böyle olur. Düzce in 50 milyon avro borçlanması bile Akçakoca belediye başkanının talebinin yanlış olduğunu ortaya koyuyor. Ayrıca bunu sdece Cüneyt Yemenici eleştirmedi ki onun üzerine yürüyorsunuz. Yoksa niyetiniz başka mı

 • Eğitimci
  Eğitimci
  5.09.2023 20:54

  Cüneyt Bey'den bu kadar korkmayın. O iyi bir insan. Vizyon sahibi bir insan. Akcakoca'ya iyi ve guzel hizmetleri var. Siz ne kadar karalasanız da yine seçilecek Allahın izniyle.

 • Akçakocalı
  Akçakocalı
  5.09.2023 16:57

  Bana göre borç almalar yanlış ama bu olayı Yemenici'ye bağlamakta yanlış. Bırakın kararı Düzceliler versin

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız