İmera rüzgarı coşturdu

Düzce’nin sadece Türkiye’de değil tüm dünyada tanınması amacıyla gerçekleştirilen ‘ Dünya Düzce Günleri’ ünlü grup İmera’nın konseri ile devam etti. İmera Düzce’de Karadeniz müziği fırtınası estirdi.

İmera rüzgarı  coşturdu
5.08.2022 - 07:53
Kaynak: Haber Merkezi
704

Düzce’nin sadece Türkiye’de değil tüm dünyada tanınması amacıyla gerçekleştirilen ‘ Dünya Düzce Günleri’ ünlü grup İmera’nın konseri ile devam etti. İmera Düzce’de Karadeniz müziği fırtınası estirdi.

 

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün kentin ve Düzce’ye özgü ürünlerin tanıtılması amacıyla başlattığı tanıtım çalışmalarının son halkası olan Dünya Düzce Günleri’nin dördüncü gününde ünlü grup İmera Düzcelileri Karadeniz Müziği ile coşturdu. Anıtpark Meydanında gün boyunca devam eden etkinlikler geç saatlere kadar devam etti.

 

KÜLTÜREL VE SANATSAL EKİPLER SAHNE ALDI

İlk olarak kentin önemli gruplarından olan Düzce Abhaz Kültür Derneği bünyesinde kurulan ‘70’lik Delikanlılar’ müzik ve dans grubu alanı dolduranları coşturdu. Abhaz kültürünün kendine has müzik ve danslarını sergileyen grup, izleyenlerden büyük alkış aldı.

 

‘70’lik Delikanlılar’ ekibinden sonra sahneye çıkan Kum Sanatçısı Metin Çakar, Düzce’nin simgesi olan Efteni Gölü, Antik Tiyatro, Konuralp Bey silueti, Düzce manzarası ve belediye logosunu yaparak sanatını sergiledi.

 

 

İmera grubu öncesinde sahne alan DJ Uğur, remixlediği şarkılarla Düzcelileri coşturdu.

 

KONSERDE EVLİLİK SÜRPRİZİ

Düzce’de binlerce kişinin karşıladığı İmera, söylediği Karadeniz şarkılarıyla Anıtpark meydanını hınca hınç dolduran kalabalığa unutamayacakları bir gece yaşattı.  Düzceliler bir yandan şarkılara eşlik ederken bir yandan da horon oynadı.

 

 İmera konserinde Ali Osman İsmailoğlu isimli genç, sahneye çıkarak sevgilisi olan Aslı İrem Şahin’e evlilik teklifinde bulundu. Konserin sonuna doğru bastıran yağmura rağmen şarkılarını söyleyen İmera, Düzce’deki enerji ve coşkuya hayran kaldıklarını ifade ederek yeniden geleceklerini söyledi.

 


Editör: N. Cingirt