DEPREMDE HERKES SAHADA, DÜZCE BELEDİYESİ NEREDE?

Düzce'de dün yaşanan deprem, vatandaşlarda korku ve paniğe neden oldu.

DEPREMDE HERKES SAHADA, DÜZCE BELEDİYESİ NEREDE?
18.11.2021 - 14:49
Haber Merkezi
418

Düzce, 12 Kasım 1999 depreminin yıldönümünü yeni anmışken, dün 5,3 büyüklüğünde yeni bir depremle sarsıldı.

Deprem vatandaşlarda korku ve paniğe neden oldu. Depremin ardından vatandaşlar kendilerini sokağa attı, geceyi sokakta geçirenler, sabahlayanlar oldu.

Düzce Valisi Cevdet Atay başta olmak üzere, Düzce Üniversitesi Rektörü Nigar Demircan Çakar, Emniyet, Jandarma, Sağlık, Gençlik ve Spor, AFAD, KIzılay, ilçe belediyeleri, AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, diğer siyasi partilerin yöneticileri, sivil toplum kuruluşu yöneticileri sahaya çıktılar.

Kurum ve kuruluşların yetkilileri ilçe ve köylere giderek paniğe kapılan vatandaşları sakinleştirmeye çalıştılar. Kent merkezindeki parklarda ve mahallelerde sabahlayan vatandaşlara destek oldular.

Deprem sonrasında gözler  Düzce Belediyesi'ni aradı. Belediye'den hiçbir yetkilinin sahaya çıkmadığı, vatandaşlarla biraraya gelmedikleri belirlendi.

Deprem gibi önemli ve toplumsal bir olayda Düzce Belediyesi'nin vatandaşına karşı ilgisiz ve kayıtsız kalması dikkat çekti.

 


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız