Düzce Belediyesine devredildi

Uzun bir süredir işletme sorunları yaşayan Kalkın plajında bulunan Vilayetler Birliği Oteli ile Yukarı Mahallede bulunan Akçakoca Bey Konaklarının işletme hakkı  Düzce Belediyesine devredildi.

Düzce Belediyesine devredildi
28.12.2023 - 16:24
Güncelleme 29.12.2023 - 07:01
Kaynak: Haber Merkezi
2397
3

İçişleri Bakanlığı’na bağlı bulunan Akçakoca Vilayetler Birliği Oteli ile Yukarı Mahallede bulunan Akçakoca Bey Konakları Düzce Belediyesine devredildi.

Geçtiğimiz günlerde Akçakoca’da yapılan görüşme ve tespit ziyaretlerinin ardından Ankara’ya giderek İçişleri Bakanlığı ile görüşen Başkan Özlü, Akçakoca Ve Otel ile Yukarı Mahalle’de bulunan Akçakoca Bey Konakları’nın Düzce Belediyesi şirketi Beltur A.Ş.’ye devrini sağladı. İlgili yerler için hazırlanan protokolü Başkan Özlü müjde vererek imzaladı.

“HER VATANDAŞIMIZ İÇİN ULAŞILABİLİR TATİL”

Akçakoca Kalkın Köyü sınırları içinde bulunan ve daha önce Milli Takımlar Kampı olarak bilinen denize sıfır yapının Düzce Belediyesi işletmesine devredilmesi ve resmi prosedürlerin yerine getirilmesi sonrası 2 bin 468 metrekare alan üzerinde 52 oda kapasiteli otel binası restore edilerek hazırlanacak. Bahar dönemine kadar hizmete hazır hale getirilmesi planlanan otel hakkında açıklama yapan Başkan Özlü “Düzce’yi her kulvarda yeniden inşa etmek, potansiyelini ortaya çıkarmak için sayısız projeler hazırladık, uyguladık. Bu da şehrimiz için bir ilktir. İçişleri Bakanlığı’mıza bağlı bulunan Akçakoca Ve Otel’i Beltur A.Ş. işletmesi haline getirdik. Her vatandaşımızın deniz turizmine erişmesi, gönlünce tatil yapması için imkanlar oluşturuyoruz. Akçakoca Sahil Otel ismini artık çok duyacağız. Hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

BİR YANDA TARİH KORİDORUNDAN DENİZE AÇILAN GÜZERGAH

BİR YANDA YEMYEŞİL DOĞANIN İÇİNDEN ŞELALE VE YAYLALARA ULAŞAN YOLLAR

Tesislerin Düzce’nin konsept tatil alışkanlıklarını kökten değiştirecek özelliklere sahip olduğunu dile getiren Başkan Özlü, Yukarı Mahalle’de bin 236 metrekare arsa içindeki iki tarihi konak hakkında konuşarak   “bu proje sayesinde Akçakoca’nın karakteristik mimariye sahip tarihi noktası Yukarı Mahalle’de bulunan Bey Konakları’nda köy tarzı konaklama imkanı olurken denize sıfır Akçakoca Sahil Otel ile bölgemiz yaz tatillerinin önemli noktalarından biri haline gelecek. Yani şehrimizin kuzeyine gittiğinizde Konuralp’ten geçecek, tarih koridorundan denize açılan bir güzergahta seyredeceksiniz. Güney kısımda ise muhteşem doğal güzellikler, şelale ve yaylalar sizi karşılayacak. Düzce’de her beklentiyi karşılayacak muhteşem konaklama alanları kullanıma açılacak. Ben şimdiden tüm hemşehrilerimize, şehrimize, bölgemize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (3)

 • möğretim üyesi
  möğretim üyesi
  29.12.2023 09:16

  Eski ceza evi,otel,konak Düzce Belediyesine.!! Hayırdır ne oldu Akçakoca ya,Akçakocalı lığa akp hepinizi hadım etti galiba kendi malınıza mülkünüze bile sahip çıkamıyorsunuz.!! Yarın başka değerlerinizi de almaya kalkarlar sesinizi çıkartamazsınız,aynen sarı öküz misali.!!!

 • AKÇAKOCALI
  AKÇAKOCALI
  28.12.2023 21:40

  Akçakoca Belediyesi nerede demek ki güven yok.Kapasite yok.Yazıklar olsun

 • X
  X
  28.12.2023 18:12

  MTA Ankara Büyükşehir Belediyesin, bunlar Düzce belediyesine, yakında köy ortak alanlarınıda birilerine satarlar. Katamaranıma dokunma ne yaparsan yap

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız