Verilen doğalgaz sözü havada kaldı

Düzce Belediyesi’ne bağlı Şehit Hüseyin Kıl Mahallesi Tepecik sokağın yarısına kadar gelen doğalgaz diğer yarısına gelmedi. Tepecik sokak sakinleri 300 metreye kadar gelen doğalgazın kendi sokaklarına da gelmesini istedi.

Verilen doğalgaz sözü havada kaldı
31.12.2023 - 09:25
Kaynak: Haber Merkezi
613

Düzce Belediyesine Bağlı Şehit Hüseyin Kıl Mahallesi Tepecik sokakta doğalgaz krizi gün geçtikçe büyüyor. Mahallenin bir yarısına kadar gelen doğalgaz hattı  diğer yarısını es geçti.

Tepecik Sokak sakinleri ve mahalle muhtarının çeşitleri girişimlerine bir dönüş sağlamayan yetkililere sitem eden mahalleli Başkan Faruk Özlü’nün 3 ay öncesinde vermiş olduğu bir söz olduğunu dile getirdi.

Mahalle sakinlerinden Cemal Çakmak yaptığı açıklamada”  Şehit Hüseyin Kıl Mahallesi Tepecik sokakta bulunan evlerimize doğalgaz bir türlü alınamıyor. Biz bu sorunumuzun çözülmesi için imza topladık, Belediyemize verdik, gaz şirketine verdik, bizzat ben teslim ettim. Belediye Başkanı Faruk Özlü burada bulunan  bir tesisimize bizi ziyarete geldi,  yanındaki müdürleri ile birlikte bize söz verdi.

Verdiği sözde “ Yarın sabah Gaz şirketinin yetkililerini buraya çağıracağını ve buradaki evlere doğalgazı vereceğini söyledi” Ancak 3-4 aydır en ufak bir çalışma olmadı ve olmuyorda. Buraya sit alanı diyorlar, aşağı yaka sit alanı değil mi . Oraya doğalgaz bağlandı bizde yok. 300 metre aşağıda var Tepecik Mahallesinde yok. Mahallemiz kışın göç veriyor. Bizede yazık artık! Birileri bizimle ilgilenmeli artık! Belediye topu gaz şirketine atıyor, gaz şirketi Belediye’ye. Mahallemizin her şeyi dört dörtlük sadece gaz istiyoruz, başka bir isteğimiz yok” açıklamalarında bulundu.

 


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız