Özlü ve veliler arasında Turgut Özal gerginliği...

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, Turgut Özal Anadolu Lisesi öğrencilerinin taşınacağı konuşulan Azmimilli İlköğretim Okulu bahçesinde gergin anlar yaşandı. Basın mensupları ile öğrenci velilerine ne işiniz var burada diye tepki gösteren Başkan Özlü velilerden sert karşılık gördü

Özlü ve veliler arasında Turgut Özal gerginliği...
22.08.2023 - 07:18
Haber Merkezi
820
2

Turgut Özal Anadolu Lisesi öğrencilerinin 2023 -2024 eğitim yılına nerede devam edeceğinin belirsizliğini koruması nedeniyle başlayan gerginlik öğrenci velileriyle Faruk Özlü’yü karşı karşıya getirdi.

Tadilat sürecini yakından takip etmek isteyen veliler, Azmimilli Okulu bahçesinde buluştu. Yalnızca Okul Aile Birliği Yöneticileri ile birlikte okul binasını gezeceğini söyleyen Başkan Özlü, kendisi ile süreç hakkında konuşmak isteyen Turgut Özal Anadolu Lisesi velileriyle konuşmak yerine tartışmaya girerek gerginliği tırmandırdı.

SİZİNLE PROGRAM YAPMADIM

Turgut Özal Anadolu Lisesi öğrencilerinin taşınacağı Azmimilli İlköğretim Okulu’nda yürütülen tadilat çalışmalarını ve sınıfların yeterliliğini kontrol etmek için okul önüne gelen veliler ile karşılaşan Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, velilere; “Ben sizinle Program yapmadım” diyerek onlarca veliyi görmezden geldi. Okul binasını önceden gezerek sınıfların yetersiz olduğunu belirten veliler ise Başkan Faruk Özlü’yle süreç hakkında konuşmak istese de bu istekleri gerçekleşmedi.

KIRBAÇ’IN ÖZLÜ’YÜ DÜŞÜRDÜĞÜ DURUM

Turgut Özal Anadolu Lisesi’nin bina sorunu sürecini doğru yönetemeyen, sorunla ilgili çözüm üretemeyen Milli Eğitim Müdürü Taner Kırbaç’ın bu tavrı Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’yü, velilerle karşı karşıya getiren bir duruma düşürdü.

SÜRECİ ÖZTÜRK VE ŞENGÜLOĞLU YÖNETSEYDİ

Düzce’nin önemli okullarından biri olan Lisenin bina sürecini Düzce Milletvekili Ercan Öztürk ve AK Parti İl Başkanı Hasan Şengüloğlu yönetseydi, bugün belki de sorun çoktan çözüme kavuşmuş, velilerle siyasi irade karşı karşıya gelmemiş olurdu.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Saadettin
  Saadettin
  22.08.2023 21:39

  Düzcenin puanla öğrenci alan tek Anadolu lisesi, üniversite sınavlarındaki başarılarıyla düzcenin el üstünde tutulması gereken okulu ama maalesef yetkin olmayan yöneticiler ve birilerinden emir almadan iş yapmayan bürokratlar yüzünden okul ve öğrenciler zor durumda. İmam Hatip karşıtı değilim ama binayı dolduramayan iki tane imam hatip okulunu birleştirip belki yeni binaya bile ihtiyaç kalmadan sorun çözülebilir.( Velilerin elinde bu veriler var) Ama bunu yapabilecek yürekli mert adamlar yok.

 • Ahlak
  Ahlak
  22.08.2023 13:37

  Yazıklar olsun eğitimci varsa onlarla konuşum sizle konuşmam ne demek yaa bu nasıl bir usluptur oraya o insanlar sayesinde geldiniz indirmesini de bilir bu halk sizi

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız