Eyy Faruk Özlü! Parasız kalan Aziziyespor Ligden Çekilirken Neredeydin!

Düzcespor’a verdiği hiçbir sözü bugüne kadar yerine getirmeyerek spor kamuoyunun büyük tepkisini çeken belediye başkanı Faruk Özlü, ramazan ayı münasebetiyle şehrin amatör kulüplerini ziyaret edip ayni ve nakdi yardımda bulunacağı vaadinde bulunması, algı operasyonu olarak değerlendirildi.

Eyy Faruk Özlü! Parasız kalan Aziziyespor Ligden Çekilirken Neredeydin!
20.04.2022 - 12:52
Güncelleme 20.04.2022 - 12:55
Kaynak: Özel Haber
1371

Düzcespor’a verdiği hiçbir sözü bugüne kadar yerine getirmeyerek spor kamuoyunun büyük tepkisini çeken belediye başkanı Faruk Özlü, ramazan ayı münasebetiyle şehrin amatör kulüplerini ziyaret edip  ayni ve nakdi yardımda bulunacağı  vaadinde bulunması, algı operasyonu olarak değerlendirildi.

Düzcespor'a yönelik olumsuz tutumu yüzünden onbinlerce taraftarın eleştirdiği ve tepki gösterdiği Özlü, kendisi aleyhinde kamuoyunda oluşan kötü imajını düzeltebilmek için amatör spor kulüpleriyle dirsek temasına girdi.

AZİZİYE LİGDEN ÇEKİLİRKEN NEREDEYDİN

Kulüp yöneticilerinin haftalardır kapı kapı dolaşarak para aradığı, gittikleri kapıların bir bir yüzlerine kapanması nedeniyle parasızlıktan  2021- 2022 futbol sezonunda ligden çekilen Düzce’nin köklü amatör kulüplerinden Azizyespor’u ziyaret eden Faruk Özlü, akıllara Aziziye ligden çekilirken dün neredeydin sorusunu getirdi.

SOSYAL MEDYA CİNLİĞİ BOŞ HAYAL

Şehrin birleştirici gücü Düzcespor’a hiçbir maddi destekte bulunmayan Faruk Özlü’nün amatör spor kulüpleriyle dirsek temasına geçmesi çizilen karizmasını düzeltmeye yetmeyeceği gibi, algı düzeltmeye yönelik bu tür sosyal medya cinliği boş hayal olarak değerlendirildi.

İKİ YÜZLÜLÜK OLARAK DEĞERLENDİRİLDİ

Aziziyespor kulübü ziyareti sonrası, “ Düzce’mizin köklü spor kulüplerinden Aziziyespor’un değerli yöneticilerini ziyaret ettim.  Aziziyespor ve Düzce’mizdeki tüm amatör kulüplerimize desteğe devam edeceğiz. Sporun kalbi Düzce’de atacak. Spor şehri Düzce pırıl pırıl gençlerimizle göndere bayrağı dikecek” paylaşımı yapan Faruk Özlü’nün sözleri iki yüzlülük olarak değerlendirildi.

Bazı sosyal medya yorumcuları ise, “ben olsam sayın Özlü’nün kulağının dibinde Güney Afrika zurnası çalar uyandırırdım. “  değerlendirmesinde bulundular.

 

*

Güney Afrika zurnası diye adlandırılan Vuvuzela;  Güney Afrika yöresine ait üflemeli bir çalgı, 61 cm boyunda ve 100 gram ağırlığındadır. Herhangi bir tuş veya tonlama deliği fonksiyonuna sahip olmayıp, sadece üfleyen kişinin ritmine bağlı olarak ses çıkarır.

Güçlü bir ciğer ve üfleme yeteneği isteyen Vuvuzela'nın çıkardığı ses sis düdüğü ya da fil sesine benzerdir. Sinek ve arı vızıltısına benzetenler de olmuştur.


Editör: N. Cingirt