BELEDİYENİN BÜFELERLE İLGİLİ ALGI OPERASYONU ÇÖKTÜ!

Pusula gazetesi, Düzce Belediyesi'nin İzmirli firmaya şeffaflığa aykırı şekilde verildiği iddia edilen 7 adet ticari büfelerle ilgili yapmak istediği algı operasyonu çöktüğü iddiasında bulundu.

BELEDİYENİN BÜFELERLE İLGİLİ ALGI OPERASYONU ÇÖKTÜ!
23.02.2022 - 15:23
Kaynak: Haber Merkezi
1335

Düzce Belediyesi’nin bisiklet ve scooter işletmeciliği adı altında ticari büfe ihalesiyle ilgili tartışmalar devam ederken, belediye yöneticilerinin 2012 yılındaki Kent Mobilyaları ihalesi üzerinde algı operasyonu yapmak istedikleri öğrenildi.

 İzmirli firmaya 7 adet büfenin şeffaflığa ve hukuka aykırı şekilde  verildiği iddiaları kamuoyunda tartışılırken, belediye yöneticilerinin kendilerine yönelik eleştiri ve tepkiler karşısında 2012 yılında yapılan Kent Mobilyaları ihalesini usulsüz göstermeye çalışarak ihaleyi alan firmayı karalamaya çabaladıkları gözlendi.

2012 yılında yapılan Kent Mobilyaları ihalesinde herhangi bir usulsüzlük ya da hukuka aykırılık olup olmadığını araştırdık.

 Gerek Kamu İhale Kurumu üzerinden, gerekse ihaleyi kazanan İllüzyon firması yöneticilerinden ihale şartnamesini temin ettik.

 İhale belgelerini incelediğimizde, İsmail Bayram’ın başkanlığı sırasında yapılan Kent Mobilyaları (Bilboardlar) ve diğer unsurlar ile 3 adet portakal büfe ihalesinin yasalara ve mevzuata uygun şekilde şeffaf yapıldığını tespit ettik.

2012’deki ihale ilanı ve idari şartnamenin  “İşin Mahiyeti” başlıklı 16. Maddesinde, ihaleyi kazanan tarafa 3 adet portakal büfe hakkı verileceğinin açıkça yazıldığını gördük.

ALGI OPERASYONU ÇÖKTÜ

2012’de yapılan Kent Mobilyaları ihalesi ilanında ve idari şartnamede “3 adet portakal büfe” maddesi açıkça yazılıyken, belediyenin bisiklet ve scooter ihalesi ilanı ve idari şartnamede “7 adet vitamin büfenin”  açıkça belirtilmediği ve teknik şartnamede gizlenmeye çalışıldığı ortaya çıktı.

İşte 2012 yılında şeffaf yapılan ihale ilanının belgeleri:

 

Kaynak: Pusula


Editör: N. Cingirt