Caymaz: Mutfakta yangın var!

DEVA Partisi Düzce İl Başkanı Murat Caymaz, milletin her gün daha da fakirleştiğini söyleyerek, seçim sandığında milletin en doğru kararı vereceğini iddia etti.

Caymaz: Mutfakta yangın var!
11.06.2022 - 16:09
Haber Merkezi
1956

DEVA Partisi Düzce Teşkilatı, hayat pahalılığına " yeter artık" demek için sahaya çıktı. Anıtpark'ta bir açıklama yapan İl Başkanı Murat Caymaz, "Sessiz çoğunluğun sesi olmak için konuşacağız." diyerek,  Türkiye'de herkesin yoksulluk girdabı içinde mücadele etmeye başladığını söyledi.

MUTFAKTA YANGIN VAR

Caymaz, "  Her gün daha da fakirleşiyoruz. Zamlara yetişemeyen bir toplum halindeyiz. Ev kadınlarımız mutfakta yangın var diye feryat ediyor. Esnafımızın borcu her gün artıyor. Çiftçilerimiz kazanamıyor. Eğitimin mimarları olan öğretmenlerimiz, sabahlara kadar nöbet tutarak insan hayatı kurtaran doktorlarımız, kendi can güvenliğini hiçe sayarak bizlerin huzuru için görev yapan güvenlik görevlilerimiz, bırakın rahat bir yaşam sürmeyi, günümüzde hak ettikleri değeri dahi görmüyorlar. İnsanlar günlük ihtiyaçlarını karşılamak için kredi çekiyorlar. Neredeyse içtiği çayın parasını kredi kartıyla ödemeye kalkan insanlarımız var. Geçinemiyorum diyen insanlarımıza "sen aç değilsin" diyorlar, üstüne de hakaret ediyorlar." dedi.

BU MİLLET ARTIK USANDI

Ülkemizde her 10 kişiden 9'unun  geçim sıkıntısı çektiğini belirten Caymaz,  "Milletimiz yaşamak için borçlanıyor. Çocuğu okula giderken cebine harçlık koyamayan anneler, babalar var. Hâl böyleyken, hükumet yetkilileri her gün ekranlara çıkarak hayat pahalılığının düşeceğine ilişkin sürekli yeni tarihler veriyorlar. Artık yeter ! Yaklaşık 3 yıldır tarih nasihati dinlemekten bu millet usandı. Verilen her tarihin ve vaadin süresi doldu. Ancak ortada düzelen bir şey yok. Olması da mümkün değil. Mevcut hükümet içerisinde artık işin ehli olan ve mevcut sorunları çözüme kavuşturacak kadrolar maalesef yok. Israrla sürdürülen hatalı politikalar ve kötü yönetim anlayışı sonucunda meydana gelen problemler yumağını mevcut iktidarın düzene sokacağını beklemek sadece mucizeden ibarettir. Hükümet artık yönetim becerilerini kaybetmiş durumda. Çaresizlik içerisinde günü kurtarmak adına ortaya koydukları Kur Korumalı Mevduat, Süper Bono ve benzeri sistemlerle adeta ateşe benzin döküyorlar. Mücadele ettiklerini düşündükleri faizi hiç olmadığı kadar yüksek rakamlara çıkarttılar." ifadelerini kullandı. 

MİLLET EN DOĞRU KARARI VERECEKTİR

İktidara seslenen Caymaz, " Milletimiz artık yetkililerden vaat duymak istemiyor, Biz de diyoruz ki, sürekli tarih öteleyerek vaat vermekten vazgeçin. İşi yapın, işi. Yok yapamıyorsanız seçim sandığını koyun önümüze, milletimiz en doğru kararı verecektir. Sakın unutmayınız, DEVA Partisi varsa umut vardır, DEVA Partisi varsa adalet vardır. Çözüm bizde. Anahtar bizde. Umudu hep beraber yükselteceğiz. Heyecanımızı hiçbir zaman yitirmeyeceğiz. Bu iş çözülecek, az kaldı. DEVA Partisi kazanan tarafta olacaktır, gelin DEVA Partisiyle hep beraber kazanalım." dedi.


Editör: N. Cingirt