Deva Partisi 2. yılını kutladı

DEVA Parti Düzce İl Başkanı Murat Caymaz, Deva Partisi’nin kuruluşunun 2. Yıl dönümü nedeniyle basınla bir araya geldi. Yaptıkları esnaf ziyaretlerinde durumun iç açıcı olmadığnı bir kez daha gördüklerini belirten Caymaz, “İktidar artık milletimize hayal satmaktan vazgeçsin“ dedi.

Deva Partisi 2. yılını kutladı
10.03.2022 - 12:25
Haber Merkezi
2045

Caymaz Yaptığı açıklamada, “Bugün DEVA Partisi’nin kuruluşunun 2.yılını kutluyoruz. DEVA Partisi’nin kuruluşu herhangi bir olay değildir. 9 Mart 2020 günü, önümüzdeki on yılların takvim yapraklarına Türkiye’nin dönüm noktası olarak geçecektir. Çünkü DEVA Partisi’nin kuruluşu; krizlere ‘yeter artık’ diyerek ‘istikrarlı günlere’ kavuşmak isteyen kadroların harekete geçişidir. DEVA Partisi; kayırmacılığa karşı hakkaniyetin sesidir. DEVA Partisi; Türkiye’nin gece yarısı karanlığında, keyfi kararlarla, bir çadır devleti gibi yönetilmesini, içine sindiremeyenlerin hareketidir. Bizim davamız adalet davasıdır” dedi.

Üye sayısının bir yılda 5 kat arttığını belirten Caymaz, “DEVA Partisi’nin üye sayısını Türkiye genelinde bir yılda 5’e katlayarak, tarihi bir başarının altına hep birlikte imzamızı attık. Birinci yaşımızda 25 bin olan üye sayımızı, ikinci yaşımızı doldurduğumuz bugün 131 bine yükselttik. Altı ayrı alanda eylem planlarımızı açıkladık. Çok kısa bir sürede teşkilatlanmamızın ardından Düzce’de 1 buçuk yılı aşkın süredir çok güzel bir yol kat ettik. Ayak basmadığımız yer, çalmadığımız kapı bırakmamak adına gece gündüz vatandaşlarımızla bir araya gelmeye gayret ediyoruz. Kurduğumuz diyalog ve temaslarda ise partimize olan teveccühün her geçen gün arttığına tanık oluyoruz. Bu da insanlarımızın, partimize ve kadrolarına ne kadar güvendiğini en açık şekilde gösteriyor. Çünkü insanlarımız artık kötü yönetilmekten, her geçen gün gelen zamların belini bükmesinden, kötüye giden ülke ekonomisinden bıktı. Dayanacak gücümüz kalmadı, çalışarak fakirleşen bir toplum haline geldik. Her gün zam yağmuru yaşıyoruz. Akaryakıta gün aşırı zam geliyor. İnşaat maliyetleri geçen yıla oranla yüzde 200 arttı. Öğrenci servis ücretleri 450 TL oldu. Bir simit 3 TL oldu. Nereye varacak bu işin sonu bilen var mı?” dedi.

Vatandaşın zam yağmuruna tutulduğunda devlet yetkililerinin ortada olmadığını belirten Caymaz, “Ufak bir indirim söz konusu olduğunda neredeyse devlet töreni yapacaklar. Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan TRT payını dile getirince hükümet elektrikten 1,5 / 2 TL indirim yaptı ve bunu iktidarın ağır topları sosyal medya hesaplarından gerile gerile duyurdu. Ama yüzde 127 zam yapılırken kimseyi göremedik.  Çiftçiye destek adı altında hergün televizyonlarda milyarlarca lira ödeme yapıyoruz diye reklam yapıyorlar. Açıklanan rakama baktınız mı, ben söyleyeyim dekar başına 1 litre mazot - 1,5 kilogram gübre veriyorlar. Hepsi bu kadar. Çiftçilerimiz mazot destek parasını almaya giderken daha fazla mazot yakıyor. Geldiğimiz hale bakın“ dedi.

 

 

Yaptıkları esnaf ziyaretlerinde gördükleri tablonun hiç içler açıcı olmadığını belirten Caymaz, “Bugün partimizin kuruluşunun 2.yılı olması nedeniyle bir dizi esnaf ziyareti yaptık. Atatürk Bulvarı üzerindeki tüm esnaf kardeşlerimizin kapısını çaldık. Üzülerek söylüyorum şahit olduğumuz tablo gerçekten çok vahim. İnanın esnafımızın yüzde 80’inin elektriği kapalı, ısıtıcıları kapalı, esnaf soğukta oturuyor. Hani iktidarın meşhur bir sözü vardı, ‘işi yapın, işi’ diyorlardı. Biz de diyoruz ki, tüm yetki elinizde, tüm karar yetkisi elinizde, işi yapın ve insanlarımızın sorunlarını çözün. Hayal satmaktan vazgeçin! Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, bu kardeşinize yetkiyi verin, enflasyonla, faizle, şununla, bununla nasıl mücadele edilir görün dediniz. Milletimiz size güvendi lakin siz sözünüzü tutmadınız ve sorumluluğu yine muhalefete yüklüyorsunuz. Mevcut sorunlara ilişkin herhangi bir çözüm politikaları yok, işin ehli ve işi yapacak kadrolar artık yanlarında değil. İşte bu yüzden de gidişatı yeniden düzeltmeleri mümkün değil” dedi.

Bu iktidarla sorunların çözülemeyeceğini belirten Caymaz, “Mevcut siyasi iktidar ve anlayışla sorunların çözülemeyeceği gün gibi ortadadır. Artık yorgunluktan bitap düşmüş, sorunlara çözüm üretemeyen iktidarın acilen seçime giderek, yönetimi genç, dinamik, sorunların çözümüne odaklanmış, ülkesini ve milletini dünya arenasında yüceltmeyi hedefleyen yeni kadrolara, yani DEVA Partisi kadrolarına teslim etme zamanı gelmiştir. Türkiye hızla değişiyor, değişime geç kalmayın. Taşı toprağı altın bu güzel memleketimizin insanları böyle kötü yönetilmeyi, her gün fakirleşmeyi hak etmiyor. Bunu düzeltmek için biz hazırız, DEVA kadroları hazır, Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan hazır! Yine söylüyoruz, bu Pazar seçim olsa, DEVA hazır” dedi.


Editör: N. Cingirt