DEVA Partisi  Akçakoca'da Öğrencilerle Buluştu

Akçakoca'da, üniversiteli gençler ile bir araya gelen Deva Partisi yöneticileri, partini  eylem planlarını anlattı, gençlerin sorularını yanıtladı.

DEVA Partisi  Akçakoca'da Öğrencilerle Buluştu
6.01.2023 - 13:45
Haber Merkezi
1360

Akçakoca'da, Düzce Üniversitesi öğrencileri ile buluşan Deva Partisi Düzce İl Başkanı Murat Caymaz ve partinin il yöneticileri,  partisinin eylem planlarını anlatarak, gençlerin sorularını cevapladı.

Ülkenin şeffaf olmayan yöntemler ile idare edildiğini söyleyen Caymaz, "Hukuk endeksinde çok gerilerdeyiz, yabancı yatırımcılar ülkeye yatırım yapmaktan çekiniyorlar. Devlet iyi yönetilmediği için cemaatlere ilgi var. İnsanlar cemaat yoluyla devlet yönetimine girmeye çalışıyor" ifadesini kullandı.

   Öğrencilerden Gelen Sorular Şöyle;

 'Deva Partisi'nin eylem planlarından bahsediyorsunuz ama 6'lı masa bu eylem planlarını onayladı mı?' sorusuna Caymaz, "6'lı masanın her üyesi eylem planlarımızı tek tek inceleyerek onayladı ve memnuniyetlerini dile getirdiler" dedi.

   'Ekonomi kaç yıl içerisinde düzelir?' sorusuna ise Caymaz, Ali Babacan'ın sözlerini hatırlatarak; "İlk 6 ay içerisinde kötü gidişatı durdururuz; 2 yıl süre zarfında da enflasyonu tek haneye indiririz... Türkiye Cumhuriyeti gelirleri yüksek bir ülke; doğru tasarruf yöntemleri ile her türlü ekonomik sıkıntıdan çıkabiliriz. Babacan çok değerli bir ekonomist, vatandaşlarımızın bunun değerini anlaması lazım" ifadelerini kullandı.

   'Parti üyelerinizin yüzde kaçını gençler oluşturuyor?' sorusuna ise Caymaz, "Parti üyelerimizin yüzde 30'unu gençler oluşturuyor; ayrıca her 100 üyemizden yaklaşık 30'u AKP'den, 20'si CHP'den, 11'i HDP'den, 10'u MHP ve diğer partilerden gelmektedir" diyerek cevapladı.

   'Eğer ki iktidara gelirseniz bu tutumunuzla mı ilerlersiniz yoksa elinize gücü alınca değişir misiniz?' sorusuna ise Caymaz, "Bizler aklı baki insanlarız; hiçbir şüpheniz olmasın, biz akılcılık ile ilerleyen bir partiyiz. Bize güvenin, hukuk dışı hiçbir hamlemiz olmayacak. Değinmek istediğim bir konu da şu; AKP iktidarında Kamu İhale Kanunu 194 kez değiştirilmiş, ihaleye göre kanun değiştiriyorlar. Bizim iktidarımızda böyle şeyler yaşanmayacak" diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: Burası Düzce


Editör: N. Cingirt