Tanju Özcan’dan CHP’ye yanıt! ‘Ben Atatürk'ün CHP'sinin neferiyim’

Başörtülü bir kadınla ilgili anlattığı anısı ile tepki çeken Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, partisi CHP’nin ‘Bu ifadeler kabul edilemez. Özcan'ın durumunu pazartesi günü değerlendireceğiz’ açıklaması üzerine dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

4.09.2021 - 08:55
Güncelleme 4.09.2021 - 08:55
DHA
2181

Armağan Çağlayan'ın YouTube programına katılan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, anlattığı bir anıyla büyük tepki toplamıştı. "Benim bebeğim yok. Bana yardımcı olur musunuz?" diyen başörtülü kadın hakkında Özcan "'Hanımefendi ben size nasıl yardımcı olabilirim' dedim. Meğer kadın tüp bebek tedavisi olmak istiyormuş. Tabi konuya böyle girince çevredekiler gülüyor" ifadelerini kullanmıştı.

CHP'DEN "DURUMUNU DEĞERLENDİRECEĞİZ" AÇIKLAMASI

Bu ifadeleriyle kamuoyunun büyük tepkisini alan Özcan'a bir darbe de kendi partisinden geldi. CHP Sözcüsü ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, "Sayın Özcan'ın bu ifadeleri kabul edilemez. Kendisi de zaten özür dilemiştir. Sayın Özcan'ın durumunu pazartesi günü yapacağımız MYK toplantımızda değerlendireceğiz. Tüzüğümüz bunu emrediyor" dedi.

 

"HAYIRLISI NEYSE O OLSUN"

Daha önce sığınmacılarla ilgili çıkışlarıyla da gündem olan Özcan, Twitter hesabından kendi partisi olan CHP'ye yanıt vererek, "Hayırlısı neyse o olsun. Ben Türk Milleti'nin bir neferiyim. Sığınmacılar ile ilgili söylediğim sözlerden dolayı yandaş basın ve fetöcülerin lincine uğruyorum. Sığınmacılarla ilgili sözlerimden dolayı pişman değilim. Ben Atatürk'ün CHP'sinin neferiyim. Takdir parti yetkililerinindir!" ifadelerini kullandı.

Tanju Özcan'dan 'Durumunu değerlendireceğiz' diyen partisine yanıt: Ben Atatürk'ün CHP'sinin neferiyim

Tanju Özcan'dan 'Durumunu değerlendireceğiz' diyen partisine yanıt: Ben Atatürk'ün CHP'sinin neferiyim


Editör: N. Cingirt