Kurultay için tüm gözler o tarihe çevrildi

CHP'de beklenen takvim netleşti! Kurultay için tüm gözler o tarihe çevrildi

Kurultay için tüm gözler o tarihe çevrildi
26.09.2023 - 17:42
Haber Merkezi
868

Cumhuriyet Halk Partisi'nde kurultay 4-5 Kasım tarihlerinde yapılacak. Tüzük kurultayı ise 25-26 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek.

CHP Parti Meclisi, bugün Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında bir araya geldi. Toplantıda 38. olağan kurultayın, MYK'nın önerdiği gibi, 4-5 Kasım tarihlerinde yapılmasına yönelik karar çıktı. Tüzük kurultayının ise oybirliği ile 25-26 Kasım'da yapılmasına karar verildi.

CHP Parti Meclisi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında bugün parti genel merkezinde toplantı. Saat 11.30'da başlayan toplantıda kurultay takvimi belli oldu.

Toplantıda 38. olağan kurultayın, MYK'nın önerdiği gibi, 4-5 Kasım tarihlerinde yapılmasına yönelik karar çıktı.

TÜZÜK KURULTAYI 25-26 KASIM'DA

PM'de alınan diğer bir karara göre; tüzük kurultayı da 25-26 Kasım tarihlerinde yapılacak. İki karar da oybirliği ile alındı.

İL KONGRELERİ BAŞLADI

CHP'de kurultay öncesinde il kongreleri de başladı. şimdiye kadar 33 ilde kongre süreci tamamlandı. Ankara'da hafta sonu yapılan kongrede Ümit Erkol il başkanı seçildi.

196 delegeye sahip İstanbul'da ise il kongresi 8 Ekim'de yapılacak. Bahçelievler İlçe Başkanı Özgür Çelik ile Cemal Canpolat adaylıklarını açıkladı. İl kongreleri 15 Ekim'e kadar sürecek.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız