CHP’den eş zamanlı zam protestosu

CHP, 16 Temmuz tarihinde gelen ÖTV zamlarını protesto etmek amacıyla 81 ilde eş zamanlı olarak basın açıklaması yaptı.

CHP’den eş zamanlı zam protestosu
17.07.2023 - 13:05
Güncelleme 17.07.2023 - 13:19
Haber Merkezi
1148
1

CHP Akçakoca ilçe başkanlığı  yaptığı basın toplantısında, "Sosyal yardımlardan yararlanarak hayata tutunmaya çalışan hane sayısını 4,5 milyona çıkardılar. Halka ekonomik soykırım uyguladılar" ifadelerine yer verdi.

CHP, AK Parti hükümeti tarafından yapılan zamları, 81 ilde eşzamanlı düzenlediği basın açıklamalarıyla protesto etti. CHP Akçakoca ilçe başkanı Tuğrul Abanoz, “‘Türkiye'yi uçuracağız, ülkemizi dünyanın en güçlü ilk 10 ekonomisi arasına sokacağız’ dediler, dünya sefalet liginde ilk 10'a soktular. Sosyal yardımlardan yararlanarak hayata tutunmaya çalışan hane sayısını 4,5 milyona çıkardılar. Halka ekonomik soykırım uyguladılar” dedi.

'KİRACININ DA EV SAHİBİNİN DE MAĞDUR...'

Abanoz açıklamasının devamında şunları söyledi: “AK Parti iktidarında iki Türkiye var; biri Saray'ın Türkiye'si, diğeri ise vatandaşın Türkiye'si. Saray’ın Türkiye'sinde ‘Elektrik faturasını ödeyemedim, doğal gaza da zam gelmiş’ gibi dertler yok. ‘Ulaşım bedeli aldı başını gitti, bu bayram da köye bile gidemedik’ gibi halkın gündelik sorunları yok. Markete gidildiğinde ‘Bugün de et alamadık, peynir alamadık, süt bile alamadık, bu ayı nasıl çıkaracağız’ feryadı yok. Kira derdi yok. Kiracının da ev sahibinin de mağdur olduğu düzenden haberleri dahi yok. Saray'da, bebek bezlerine gelen zamların, tuvalet kağıdındaki fiyat artışının; yağın, çayın, pirincin, soğanın günaşırı zamlanmasının yarattığı endişe yok. Vatandaşın Türkiye'si ise yangın yeri. Zam üstüne zam, vergi üstüne vergi, borç üstüne borç.

'HALKA EKONOMİK SOYKIRIM UYGULADILAR'

‘Türkiye'yi uçuracağız, ülkemizi dünyanın en güçlü ilk 10 ekonomisi arasına sokacağız’ dediler, dünya sefalet liginde ilk 10'a soktular. Sosyal yardımlardan yararlanarak hayata tutunmaya çalışan hane sayısını 4,5 milyona çıkardılar. Halka ekonomik soykırım uyguladılar. Erdoğan, ÖTV'yi artırma yetkisini ilk olarak akaryakıtta kullandı. Çakma ekonomist, bozduğu ekonomiyi memura, işçiye, emekliye, vatandaşa yüklediği vergiler ve zamlarla düzeltmeye çalışıyor. Millete çay kaşığıyla verdiğini kepçeyle alıyor. 85 milyonu Beşli Çetelere mahkum ediyor. Kasası boşalmış, rezervleri erimiş, parasının değeri kalmamış, eşitlik liginde küme düşmüş bir ülkeye dönüştürüldük.”


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Akçakocalı
    Akçakocalı
    17.07.2023 16:58

    Önce partinizin başındakini değiştirin. Tuzu kurular sizi

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız