CHP, yeni tüzük için üyelerden görüş istendi

CHP, “değişim” süreci kapsamında 1 milyon 300 bin üyesine mesaj göndererek yeni tüzük için görüş istedi.

CHP, yeni tüzük için üyelerden görüş istendi
27.06.2023 - 08:15
Haber Merkezi
983

CHP, “değişim” süreci kapsamında 1 milyon 300 bin üyesine mesaj göndererek yeni tüzük için görüş istedi. CHP kurmayları, ilçe kongrelerinin tamamlanacağı 10 Eylül’e kadar gelen verilerin analiz edilerek kurultayda taslak olarak görüşüleceğini söyledi.

Ulusal basında yer alan habere göre; tüzük çalışmaları kapsamında partinin 1 milyon 300 bin üyesine, yeni dönemde tüzüğün nasıl olması gerektiğine ilişkin fikirlerini almak için mesaj gönderildi. Ayrıca eski ve yeni dönem Parti Meclisi üyeleri ile Merkez Yönetim Kurulu üyelerinden de fikirleri istendi.

CHP kurmayları, “Kongre süreçlerimizin tamamlanacağı 10 Eylül’e kadar tüzük için görüş ve önerileri toplayacağız. Ayrıca ilçelerde tüzük komisyonu kurulacak ve onların da görüşleri alınacak. Bunun sonunda tüm verileri analiz edeceğiz. Dünya örneklerini de inceleyeceğiz. Bir taslak hazırlayacağız. Bu taslağı kurultayda görüşeceğiz” dedi. 


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız