Özcan: Yoksulluğu bitireceğiz

Millet ittifakı CHP Düzce Milletvekili 1’inci sıra adayı Talih Özcan, 14 Mayıs seçimine az bir süre kala seçim çalışmalarına hız verdi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na Erzurum mitingi sırasında yapılan taşlı saldırıyı kınayan Talih Özcan, ‘İktidar ve yandaşları gittiklerini görüyorlar. Bu yüzden ne yapacaklarını şaşırdılar,’ dedi.

Özcan: Yoksulluğu bitireceğiz
8.05.2023 - 11:31
Haber Merkezi
811

CHP Düzce Milletvekili 1’inci sıra adayı Talih Özcan seçim çalışmaları kapsamında Yunusefedi, Hacıyakup ve İçmeler köylerine gitti. Özcan öncesinde Düzce Kadın Futbol Kulübünün maçını izledi ve kadın futbolcularıyla, idarecilerine başarılar diledi. Talih Özcan’a seçim çalışmalarında CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu da eşlik etti.

Talih Özcan köy gezilerinde öncelikle olarak hayat pahalılığından söz etti. Hayat pahalılığı içinde en çok kadınların sorun yaşadığını belirten Özcan, ‘ Bugünkü hayat pahalılığı içinde en çok sorun yaşayan kadındır. Büyük sıkıntılar çeken, pazara gidip yangını gören kadınlardır,’ dedi. Özcan konuşmalarında özetle şu görüşlere yer verdi, “ Bizim kadınlara borcumuz var. Bir evde ailenin yükünü çeken kadındır. Biz hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği bir Türkiye inşa edeceğiz. Aile Destekleri Sigortası ile hiçbir ailede, ‘benim gelirim yoktur’ feryadını duymayacaksınız. Her ailenin en az asgari ücret düzeyinde geliri olacak. Kadın gidecek her ay düzenli bankadan çekecek parasını. Kimse bilmeyecek. Yoksulluğu afişe etmeyeceksin. Bir yerde yoksulluk varsa o yönetenlerin ayıbıdır. Bitireceğiz yoksulluğu. Hiç kimse ‘ben fakirim’ diye yardım istemeyecek.”


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız