Abanoz: Ak Partili Eski Milletvekili Korkmaz’da  Modaya Ayak Uydurmuş…

16.05.2021 - 19:32
3059
2

CHP Akçakoca İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz, AK Parti Düzce eski milletvekili İbrahim Korkmaz’a ait olduğu söyleyen tapulu arazisinde belediye ekiplerinin tutanağına rağmen hafriyat çalışmasına devam ettiği iddiasında bulundu.

İlçe Başkanı Abanoz yaptığı yazılı açıklamada:

“ Akçakoca İlçesi Ayazlı Mahallesi'ne bağlı bulunan Dumlupınar Caddesi 'nde ki Ümran Boru Fabrikasının arka kısmında ki sahil şeridinde özel tapulu arazisi olan eski Ak Parti Milletvekili İbrahim Korkmaz, son günlerde Akçakoca'da konu olan sahillerin yağmalanmasına ayak uydurdu.

Ak Parti 24. Dönem  Eski Milletvekili İbrahim Korkmaz'ın özel tapulu arazisinin denize bakan kısmına şantiye çalışması yapması sonucu kumsalların tahrip olduğunu gözlemledik. Kamuoyunda ise bu çalışmaların Akçakoca Belediyesi İmar müdürlüğü ve Zabıta müdürlüğü ekiplerinin de bölgeye gelerek tutanak tutulup şantiyenin durdurulduğu söylenmişti. Fakat bugün bakıldığında ise  Ak Parti 24. Dönem  Eski Milletvekili İbrahim Korkmaz'ın tutulan tutanağı hiçe sayarak inşaata devam ettiğini gördük.

 NE YAPACAĞI BELLİ DEĞİL

"Yapılacak olan çalışmaların kıyı kenar çizgisinin 100 Metre gerisine yapılması gerekiyor. Yapılan çalışmaların yerinde incelemesini yaptığımızda bu kumsalın tahrip edilerek Akçakoca Belediyesi'nin yollarından sökülen baskı betonların ve hafriyat malzemelerini sahil kumsalına dolgu yapılarak son günlerde Akçakoca'da kamuoyunu yakından meşgul eden sahil şeridi istilasına bir yenisi daha eklenmiştir. Özel mülk sahibi Ak Parti 24. Dönem  Eski Milletvekili İbrahim Korkmaz'a sorduğumuzda kendisinin buraya istinat duvarı yapılacağım dese de inandırıcılığı yoktur. Buraya ne yapacağı belli değil. Sonuçta burada ki kumsalda Akçakocalı ve dışarıdan ilçemize gelen misafirlerimiz denize girecekler. Fakat şimdi baktığımızda buradaki kumsalın yok olduğunu görmekteyiz.

AMACAMIZ HALKI BİLGİLENDİRMEK

Bizim amacımız Akçakoca halkını bilgilendirmek olup yetkilileri göreve davet etmektir. Bu bağlamda  yapmış olduğumuz incelemelerde yasal olarak yapılan bir durum varsa bu durumun kamuoyu ile paylaşılması ve hafriyat çalışmalarına devam edilmesi , olası aksi bir durum var ise de bu doğa katliamının ve kumsallarımızın tahrip edilmesinin bir an önce önüne geçilmesidir" ifadelerinde bulundu.


Editör: N. Cingirt