ABANOZDAN SESİZ KALDI İDDİALARINA YALANLAMA

ABANOZDAN SESİZ KALDI İDDİALARINA YALANLAMA
18.04.2021 - 14:21
3702

 CHP ilçe başkanı Tuğrul Abanoz, geçtiğimiz günlerde küçük bir kıza taciz iddisı ile göz altına alınan ve ardından tutuklanan  İ.Yemeneci olayında sessiz kaldığı yönünde yapılan habere tepki gösterdi. Zanlının adliyeye çıkarıldığı andan itibaren  mağdur ailenin yanında olduğunu söyleyen Abanoz, halkı kışkırtmaya yönelik yapılan haberi kınadığını söyledi.

CHP İlçe Başkanı Abanoz, bir internet sitesinde hakkında yayınlanan haberle ilgili açıklama yaptı. Yayınlanan haberin toplumu şiddete, kin ve nefrete sürüklediğini söyleyen Abanoz, olay yeri fotoğraf ve videoları yayınlayarak hakkında çıkan  haberi yalanladı.

CHP İLÇE BAŞKANI ABANOZ ŞU AÇIKLAMAYI YAPTI:

Sevgili basın mensubu arkadaşlar. Bu gün sözde gazeteci bir vatandaşımız bizi karalamak için elinden geleni yapmaya çalışıyor. Araştırmadan, soruşturmadan yaptığı haberler gerçekleri yansıtmıyor. Aksine ben her zaman mağdur insanların yanında yer almışımdır. Fotoğraf ve videolarda kanıtları ile mevcuttur.

Bu sözde gazeteci vatandaşa söylememe rağmen beni anlamak istemediği gibi toplumu şiddete, kine, nefrete sürüklemektedir. Benim fotoğrafımı haberin üstüne koymakla hedef göstermeye çalışmıştır. Yalan ve iftira haber üzerine çoğu hemşehrimiz bizleri sosyal medya hesaplarında farklı bir şekilde değerlendirmiştir.

Oysa ki video ve fotoğraflarda görüldüğü gibi orada bulunan tek siyasi ilçe başkanı benim. Olay ile ilgili tüm gün mağdur aile ile görüşmelerimiz devam etti. Böyle bir algı yaratılmak istenmesindeki sebep bu sözde gazetecinin olaylara nasıl baktığını, topluma katkı değil, halkı kışkırtmaya yönelik bir davranış olduğunu düşünüyorum.

Yalan ve yanlış haberi yapan bu şahsı esefle kınıyor takdiri siz sevgili Hemşehrilerime bırakıyorum. Suçluların karşısında, mağdurun yanında olduğumuzu tekrar bilmenizi istiyorum.

Tuğrul Abanoz… CHP İlçe Başkanı


Editör: N. Cingirt