Düzce'yi meclis gündemine taşıdı

Düzce Milletvekili Talih Özcan, hafta sonu ilimiz genelinde yaşanan sel felaketini TBMM gündemine taşıdı. Binlerce dönüm arazinin su altında kaldığını söyleyen Özcan hasarın büyük olduğunu söyledi.

Düzce'yi meclis gündemine taşıdı
12.07.2023 - 11:03
Kaynak: Haber Merkezi
1451
1

CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan, geçtiğimiz hafta sonu Düzce'de büyük hasara yol açan ve bir çok bölgeyi etkileyen sel felaketini meclise taşıdı. Özcan, tarım arazilerinin de sular altında kaldığını

Karadeniz Bölgesi'nde bir çok il ile birlikte Düzce'yi de etkileyen şiddetli yağışlar, sel ve su baskınlarına yol açtı. CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan, mecliste gündem dışı söz alarak sel felaketini konuştu.

DÜZCE MERKEZ, YIĞILCA, GÖLYAKA, CUMAYERİ...

"Geçtiğimiz hafta sonu Batı Karadeniz Bölgesi'nde yaşanan sel felaketinden dolayı bütün vatandaşlarımıza geçmiş olsun" diyen Özcan, yağmurun durmasıyla birlikte Düzce'de felaketin bilançosunun  da gün yüzüne çıktığını söyleyerek, "  Özellikle Gölyaka ve Yığılca ilçelerimizde 400'den fazla hane sular altında kaldı, köprüler yıkıldı, yollar kullanılamaz hâle geldi. En büyük tarım arazilerinin olduğu İçmeler köyünde 72 bin dönüm ekili alan sular altında kaldı. Köy halkının ve çiftçilerimizin mahsulleri tahrip oldu.

SU KESİNTİSİ YAŞANDI

Melen Küçük Sanayi Sitesi'ndeki esnafın iş yerlerini su bastı, şehrin genelinde su kesintileri yaşanmaya devam ediyor. Buradan ülkemizi yönetenlere çağrıda bulunuyorum: Çiftçilere tohum, gübre, fide, zirai ilaç ve mazot desteği yapılmalıdır, su altında kalan evler için nakdî ve ayni yardım yapılmalıdır, çiftçilerin ve esnafın kurumlara olan banka borçları ertelenmelidir." dedi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • MURAT
    MURAT
    13.07.2023 13:48

    26 HAZİRAN 2022 TARİHİNDE AYNI BÖLGELERİ SU BASTI, TARIM ARAZİLERİ, BÜYÜKBAŞ HAYVAN ÇİFTLİKLERİ ZARAR GÖRDÜ, HİÇ BİR ÖNLEM ALINMADIĞI APAÇIK GÖRÜLÜYOR, 09.07.2023 TARİHİNDE TEKRAR AYNI BÖLGELERİ SU BASTI, BU SEFER Kİ EKONOMİK KAYIP DAHA BÜYÜK, VALİLİK, BAKANLIKLAR UYUYOR MİSALİ HİÇBİR İYİLEŞTİRME YAPILMADI, BURADA YAŞAYAN ÇİFTÇİ, YETİŞTİRİCİLERİN EMEKLERİNE YAZIK, DEVLETİ TEMSİL EDENLER VATANDAŞIN MALINI KORUYAMIYOR, CUMHURİYET SAVCILARINI GÖREVE DAVET EDİYORUZ.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız