CHP ve İYİ Parti'de vali krizi

Düzce Valisi Cevdet Atay’ın il müdürleriyle birlikte başlattığı köy gezileri, Millet İttifakı içinde derin bir çatlağa neden oldu.

CHP ve İYİ Parti'de vali krizi
12.08.2022 - 08:57
Haber Merkezi
2459

Düzce Valisi Cevdet Atay’ın il müdürleriyle birlikte başlattığı köy gezileri, Millet İttifakı içinde derin bir çatlağa neden oldu.

CHP kanadı ziyaretleri seçim çalışması olarak değerlendirip eleştirirken, İYİ Parti kanadı ise,  Vali Cevdet Atay’a sahip çıkarak Düzce için bir şans değerlendirmesinde bulundu.

CHP Düzce İl başkanı Semih Cemşit; “ valimiz ile devlet erkanının hızlanan köy ziyaretlerinin sebebini soruyor alışık olmadığımız bu ziyaretleri merakla takip ediyoruz. Köylerimizin somut ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik tüm çalışmaları şüphesiz ki hep birlikte destekleriz ancak sayın valimizin seçim arifesinde köy köy gezerek  ziyaret programlarını arttırması kafamızda soru işaretlerine neden olmuştur” dedi.

İYİ Parti’den anında cevap

DÜZCE’NİN VALİSİ SİYASET ÜSTÜDÜR

İl başkanı Cemşit’in açıklamasına yıldırım hızıyla karşılık veren Millet İttifakı’nın paydaşı İYİ Parti il başkanı Yunus Özay Er, Düzce’nin valisi siyaset üstüdür diyerek Vali Atay’a sahip çıktı.

Yunus Özay Er yaptığı açıklamada;  “Siyasete olan mesafeli duruşunu ve titizliğini bizzat gözlemleyip takdir ettiğimi daha önce de belirtmiştim. Şehrimiz için de kendisini “şans” olarak görmekteyim “ dedi.

KAFALAR KARIŞTI

Aynı ittifak içinde yer alan iki parti il başkanın memleketin devasa sorunlarına çözüm önerileri geliştirmeleri gerekirken,  daha muhalefetteyken  vali konusunda bile kendi aralarında krize yol açmaları kafaların karışmasına sebep oldu.


Editör: N. Cingirt