Cemşit'ten iddialara yanıt: Partimize yakışmayan yanlış iddialar!

CHP Düzce İl Başkanı Semih Cemşit, CHP Düzce Kadın Kolları Eski Başkanı Jale Akyıldız'ın istifasına ilişkin bir açıklama yaptı.

Cemşit'ten iddialara yanıt: Partimize yakışmayan yanlış iddialar!
2.03.2022 - 08:21
Haber Merkezi
2153

  CHP Düzce İl Başkanı Semih Cemşit, CHP Düzce Kadın Kolları Eski Başkanı Jale Akyıldız'ın istifasıyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

   "Eski kadın kolları başkanımız Jale Akyıldız’ın kamuoyuna kişisel sosyal medyası aracılığıyla servis ettiği istifa ilanının, bazı basın organlarında çarpıtılarak yayınlanması, örgütümüzde üzüntü ile karşılanmıştır.

   Geçmiş dönem Kadın Kolları Başkanımız Jale Hanım bizlere istifa gerekçesi olarak, sağlık sorunlarını beyan etmiş olup, görevinden ayrılmak istediğini bu şekilde aktarmıştır. Bazı basın yayın organlarında "Kadına Şiddet" başlığı altında istifa ettiği haberleri doğru olmamakla birlikte, bunlar partimize yakışmayan yanlış iddialardan ibarettir. Partimizin ve bizlerin kadınlarımıza verdiği önem ve değer apaçık ortadadır. Bu hafta içi görevlendirmesini yapacak olduğumuz ve birlikte yol yürüyeceğimiz yeni İl Kadın Kolları Başkanımızı en kısa zamanda kamuoyu ile tanıştıracağız."


Editör: N. Cingirt