Akçakocalı Kurt CHP'den aday adayı olacak

Uzun yıllardan beri Bolu’da yaşayan Akçakocalı hemşehrimiz Ahmet Kurt, CHP’den milletvekili adayı olmak için yola çıktı…

Akçakocalı Kurt CHP'den aday adayı olacak
2.08.2022 - 16:31
Güncelleme 2.08.2022 - 16:33
Haber Merkezi
4095

1980 öncesi öğrencilik yıllarından itibaren önce öğrenci hareketleri içinde, ilk memurluk yıllarından sonrada sendikal mücadelenin içinde yer alan Akçakocalı Ahmet Kurt, 2023 yılında yapılacak milletvekili genel seçimlerinde  CHP’den aday olmak için kolları sıvadı.

Bolu Belediyesi Sosyal Tesislerinde basın toplantısı düzenleyen Kurt, CHP’den milletvekili aday adayı olmayı düşündüğünü açıkladı. Kurt, Bolu’da CHP’den aday adaylığı için ilk çıkışı yapan isim olarak dikkat çekti.

UZUN YILLAR SENDİKAL EYLEMLERİN İÇERİSİNDE YER ALDI

Bolu’da sendikal mücadelenin içerisinde yer alarak hak mücadelesi veren Ahmet Kurt, önümüzdeki yıl yapılması planlanan seçimlerde CHP’den aday adayı olmak için yola çıktı. Uzun yıllar sendikal eylemlerin içerisinde yer alarak emekçilerin haklarını korumak için verdiği mücadeleler ile bilinen Kurt, bu kez alanlardaki tecrübesini siyaset sahnesine taşımak için ilk adımı attı. Karaçayır Mahallesinde bulunan Bolu Belediyesi Sosyal Tesislerinde basın toplantısı düzenleyen Kurt, CHP’den milletvekili aday adayı olmayı düşündüğünü açıkladı. Kurt, Bolu’da CHP’den aday adaylığı için ilk çıkışı yapan isim olarak dikkat çekti.

15 YIL SENDİKA BAŞKANLIĞINI YAPTIM

1990’lı yıllarda Türkiye’de memur sendikalarını kurmak için çalışma yürüten isimlerin arasında yer aldığını ve 15 yıl sendika başkanlığını yaptığını hatırlatan Kurt, “Bolu’da CHP’den milletvekili aday adaylığını düşünüyorum. Ben Yaman Madencilik şirketinin sahibiyim. Toptan ve perakende kömür işi yapmaktayım. 1990’lı yıllardan bu yana Bolu’da sendikal süreçlerin içerisinde yer aldım. Türkiye’de memur sendikalarını kuranların içerisinde olan biriyim. 1992 yılından 2007 yılına kadar TEK’te(Türkiye Elektrik Kurumu) Enerji Yapı Yol-Sen ile beraber TEK, Devlet Su İşleri, Karayolları, Bayındırlık ve Tapu İl Müdürlüğünün 15 yıl sendika başkanlığını yaptım. 1994 yılında Ankara 2 nolu Ener-Sen Şubesinin yönetiminde görev aldım. Bu yönetim Türkiye’de ses getiren 17-18 Haziran 1995 Ankara-Kızılay eyleminin mimarıdır. 12 Kasım depreminin ardından Bolu Belediye Başkanı Yüksel Ceylan başkanlığında il kurultayını kurduk. Ülkemize, vatanımıza hizmet etmek için önümüzdeki dönem yapılacak milletvekili seçimlerinde CHP’den aday adayı olmayı düşünüyorum. Bunu da sizlerle bugün paylaşmak istedim. “ diye konuştu.


Editör: N. Cingirt