Abanoz'dan Akçakoca için birlik çağrısı...

CHP Akçakoca ilçe başkanı Tuğrul Abanoz, AK Parti, MHP ve belediyeye çağrıda bulunarak, Mahkeme kararlarının uygulanabilmesi için siyasi güç birliği önerisinde bulundu. Abanoz, “ÇED Gerekli Değildir” kararının iptalinde emeği geçen her kesime de teşekkür etti.

Abanoz'dan Akçakoca için birlik çağrısı...
24.09.2022 - 17:03
Güncelleme 24.09.2022 - 17:18
Özel Haber
1592

İYİ Parti Akçakoca ilçe Başkanı Alkan Lokum’un dikkat çektiği Doğancılar köyünde faaliyet gösteren beton santralinin ruhsatsız ve mahkeme kararına rağmen kaçak çalıştığına dikkat çeken CHP İlçe Başkanı Abanoz, “Çocuklarımıza ve torunlarımıza yaşanabilir bir Akçakoca bırakabilmek için bir an önce harekete geçmeye mecburuz” dedi.

**

ABANOZ ŞU AÇIKLAMAYI YAPTI:

“ Tehlikeli atık tesisi için verilen “ÇED Gerekli Değildir” kararının iptalinden dolayı büyük bir memnuniyet duyduk.

Emek veren, elini taşın altına koyan herkese Akçakoca kamuoyu önünde teşekkür etmeyi bir borç biliyoruz.

Ancak kaygılarımızın sona erdiğini söylemek ise mümkün değil.

ATIK MALZEME YOLLARA MI SERİLDİ?

Hatırlatmak isteriz ki, Akçakoca Belediyesi tehlikeli atık tesisi ruhsat bile almadan kaçak çalıştığı dönemlerde bu tesisten cinsini bilemediğimiz atık almış ve yol inşaatlarında kullanmıştı.

RUHSATSIZ SANTRAL HALA ÇALIŞIYOR

İttifak ortağımız İYİ Parti Akçakoca ilçe Başkanı Alkan Lokum’un da birçok defa dikkat çektiği gibi;  mahkeme kararına rağmen bir beton santrali ruhsatsız bir şekilde çalışmaya devam ederek doğamızı yok ederken, idari makamlar mahkeme kararının gereğini yapmak için harekete bile geçmiyorlar.

SARIOĞLU HALA SESSİZ

Dalgakıran inşaatları ile ilgili olarak ilgili makamlardan doyurucu cevap alamadığımız AKP İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu’na kamuoyu önünde sorduğumuz sorulara da cevap alamadık. Dalgakıran inşaatında da büyük hukuksuzluklar yaşandığı gün gibi ortada. Yukarıda verdiğimiz örnekler sanırım kaygılarımızın niçin sona ermediğini anlatmak yeterli olmuştur. Mahkeme kararlarını uygulanabilmesi için siyasi bir güç birliği ise şart.

AK PARTİ, MHP VE BELEDİYEYE GÜÇ BİRLİĞİ ÇAĞRISI

Bu vesileyle, yaşanmışlıkları geride bırakarak AKP ve MHP İlçe teşkilatları ve de Akçakoca Belediyesini mahkeme kararlarının uygulanabilmesi sağlayabilmek için hiçbir şart öne sürmeden güç birliğine davet ediyoruz.

Çocuklarımıza ve torunlarımıza yaşanabilir bir Akçakoca bırakabilmek için bir an önce harekete geçmeye mecburuz.

Çağrımıza bir karşılık almayı gerçekten çok istiyoruz” DEDİ.

 


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız