Abanoz: 17 Temmuz’da yeniden güven tazeleyeceğiz

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 17 Temmuz’da yapılacak olan Akçakoca ilçe kongresi öncesinde, mevcut ilçe başkanı Tuğrul Abanoz bir basın açıklaması düzenledi.

Abanoz: 17 Temmuz’da yeniden güven tazeleyeceğiz
24.06.2022 - 05:58
Güncelleme 24.06.2022 - 08:06
Haber Merkezi
2441

CHP ilçe başkanı Tuğrul Abanoz’un kamuoyunu bilgilendirme amaçlı olarak yaptığı basın açıklaması, saat 19.00’da parti binasında yapılırken, Abanoz konuşmasına yaşanan son sürece nasıl gelindiğini aktararak başladı.

İŞTE O KONUŞMANIN TAMAMI

Başkan Abanoz’un kamuoyunu bilgilendirme amaçlı olarak yaptığı basın açıklaması, saat 19.00’da parti binasında yapıldı.

Abanoz konuşmasına yaşanan son sürece nasıl gelindiğini anlatarak , olağanüstü kongre kararının, Parti içinde kalması gereken bazı olayların dışarıya yansıtılması ve bunun bir biçimiyle istismar edilmesi sonrasında alınan bir karar olduğunu söyledi.

Kendilerinin ilçe seçimlerini kazanıp mazbatalarını aldıktan sonra hiç durmadan çalıştıklarını, yeni projeler ürettiklerini belirten Abanoz, tek amaçlarının partiyi daha da büyütmek olduğunu söyledi. Partinin Akçakoca’da yüzde 20 büyümesi ve yüzde 70 oranında üye artışının olduğu Akçakoca’da, partiye bağlı kalmaya, saygıda kusur etmemeye özen gösterdiklerini ,ekip arkadaşlarına çok şey borçlu olduğunu ifade eden Abanoz, tek amaçlarının olası ilk genel seçimde CHP’yi iktidar yapmak olduğunu söyledi.

Olağanüstü seçim kararını doğru bulmadıklarını da sözlerine ekleyen Abanoz, problemleri CHP ailesi içinde tartışmak yerine bu süreci bu noktaya getirmeyi doğru bulmadığını söyledi.

Bazı parti üyelerinin tüzükten kaynaklı haklarını kullandıklarını, buna da saygı duyduklarını belirten Abanoz, 17 Temmuz’da yeniden güven tazeleyeceklerini, daha da güçlenerek yollarına devam edeceklerini, yaptıkları önemli projeleri hayata geçirmeye devam edeceklerini söyledi.

Ekip arkadaşları ile birlikte iyi bir çalışma dönemi geçirdiklerini, büyük fedakarlıklarla çalıştıklarını da kaydeden ilçe başkanı Abanoz, kongre sonunda birlik ve beraberlik içinde kaldıkları yerden çalışmaya devam edeceklerini söylerken, tüm delegeleri bu süreçte vicdanlarını dinleyerek karar vermelerini istediklerini söyledi.

Abanoz Cumhuriyet Halk Partisi delegesinin çalışkanın yanında olacağını dile getirdi.


Editör: N. Cingirt