Yüzbinler Alana Sığmadı...

İstanbul Maltepe'de düzenlenen ve yüzbinlerin katıldığı ‘’Milletin Sesi’’ mitingine CHP Düzce teşkilatları büyük ilgi gösterdi. Merkez ilçe başta olmak üzere Akçakoca ve diğer ilçeler mitingde yer alarak Kaftancıoğlu'na verilen haksız cezayı protesto etti.

Yüzbinler Alana Sığmadı...
22.05.2022 - 15:00
Güncelleme 22.05.2022 - 15:02
Haber Merkezi
3169
4

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na verilen siyasi yasağın ardında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun aldığı karar doğrultusunda 21 Mayıs Cumartesi gerçekleştirilen ‘’Milletin Sesi’’ mitingine Düzce İl Örgütü tam kadro katılım sağladı. CHP İl Başkanı Sehim Cemşit, CHP Akçakoca İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz, Yığılca İlçe Başkanı Zeynel Çamlı  ve diğer partililer yüzbinlerin katıldığı miting meydanındaki coşkuya ortak oldu.

CHP Düzce İl Başkanı Semih Cemşit, oluşan atmosferden umut  dolu döndüklerini belirtirken, şunları söyledi:

‘’ Dün Maltepe’de milletin sesi olmak için Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde bir araya geldik. Milletimizin hak hukuk adalet arayışında yol gösterici olacak bu mitingde, 100 binlerce vatandaşımızla birlikte ülkemizin geleceği için oradaydık.

 2023 yılı ülkemiz için dönüm noktası sayılabilecek bir yıl. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılında ülkemizi işgal eden beşli çetelerden, yozlaşmış, liyakatsiz ve adaletsiz bu düzenden kurtulmamız gerekmektedir. Gençlerimize adil bir düzen içinde Türkiye bırakmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bizim en büyük görevimiz yapılan haksızlıklara, adaletsizliklere ses çıkarmak ve iktidara geldikten sonra bu çürümüş düzeni düzeltmektir. Dünkü Maltepe mitingimiz bunun bir örneği olarak tarihe not düşmemizi sağlamıştır.

İstanbul İl başkanımız Sayın canan Kaftancıoğlu’na verilen bu hukuksuz kararı tekrardan kabul etmediğimizi söylüyor ve korkmadan yolumuza devam edeceğimizi belirtiyoruz.’’ dedi.


Editör: N. Cingirt