Albayrak bir bölen, çok hırslı ve görevlendirilmiş bir bölen...

Fikret Albayrak Akçakoca’da CHP’nin belediye başkanlığını kazanamaması için elinden geleni yaptı ve yapmaya devam ediyor…

Albayrak bir bölen, çok hırslı ve görevlendirilmiş bir bölen...
11.03.2022 - 15:37
Güncelleme 11.03.2022 - 15:41
Özel Haber
3516
2

BİR “BÖLEN”İN AKÇAKOCA OPERASYONU–SİYASİ TRAJEDİ

Tuğrul Abanoz’a karşı operasyon ne zaman başladı?

Net tarihini verebilirim, 24 Eylül 2021.

O gün CHP İlçe Başkanı ve CHP İlçe Örgütü Akçakoca’da ÇED Gerekli Değildir Kararı alarak Akçakoca Belediye Başkanlığına ruhsat için başvuran ve kaçak olarak çalışan tehlikeli ve tehlikesiz atık tesisine karşı yapılan basın açıklamasına destek verdi organizasyonunda yer aldı.

Fabrika alanını kiralayan Fikret Albayrak’ın aday olduğu üçüncü kaybettiği ikinci seçimde belediye meclisine taşıdığı Sümmani Polat’tı.

Akçakoca kamuoyu tehlikeli atık tesisinin varlığını Sümmani Polat sayesinde öğrenmişti, fabrika alanını kiralayanla bir kira problemi yaşayınca, bu problemi basına yansıtmış, basın açıklaması öncesinde organizasyon yapanlarla görüşmüş, şikâyetçi olacağını söylemiş sonrasında da ortalıkta görünmez oluvermişti.

Bu tarihten sonra Tuğrul Abanoz Postane Sokağı çocukları tarafından top ateşine tutuldu. Tehlikeli atık işleyecek fabrikaların sahipleri bir anda büyük yatırımcılar oluverdiler. Sermaye düşmanı ilan ediliverdi Tuğrul Abanoz.

İşin doğrusu tehlikeli atık tesisi yatırımcıları sermayelerinin bir kısmını bunun için harcamaktan çekinmiyorlardı.

Aynı sebeple Akçakoca Belediye Başkan Yardımcısı Şenol Yazgan’da top ateşine tutuldu Postane Sokağı çocukları tarafından çünkü Şenol Yazgan’da tehlikeli atık tesisinin ruhsat başvurusunu onaylamıyordu.

Sonrasında İsa Uzun’un BEŞ BENZEMEZ diye tanımladığı grubun Tuğrul Abanoz’u disiplin kuruluna vererek görevden düşürme operasyonu başladı ancak başarılı olamadılar.

Beş benzemezlerin aslında 4 benzemez olduğu Hamdi Deniz’in kulis merkezinin sahibi olarak dolmuşa bindiği ve operasyonu fark eder etmez dolmuştan indiği anlaşıldı.

Bunun yerine de 4 BENZEMEZ+ Ahmet Kaya formülü devreye sokuldu.

Benzemezlerin organizasyonunun başındaki isim ise Fikret Albayrak’tı. Boru fabrikalarının daimi belediye başkan adayı Fikret Albayrak.

Batı Karadeniz’i bir hurda ve tehlikeli atık işleme bölgesine çevirmek isteyen yapının mühim bir parçası olan boru fabrikalarının daimi başkan adayı Fikret Albayrak.

Fikret Albayrak bu yapı için ideal bir başkan adayı, görevi bu yapının her çalışmasında koçbaşı görevini yüklenmek.

Eğer bir CHP’li belediye başkanlığını kazanacaksa bu kişi Fikret Albayrak olmalı bu güçlü hurda ve tehlikeli atık tesisi lobisine göre.

AKP ve MHP adayları ile bir problem yaşamayacaklarını biliyorlar ve her istediklerini zaten elde ediyorlar, sıkıntı CHP adayında olabilir bu lobiye göre.

İşte 24 Eylül tarihinde Tuğrul Abanoz bu lobiye sıkıntı yaratacağını fark ettirdiği anda maddi manevi her türlü operasyona maruz kalmıştır ve kalmaya devam edecektir.

Bunun için görevlendirilen ya da bu göreve bizatihi talip olan kişi de Fikret Albayrak’tır. Tekrar belediye başkanı olmak hırsı elbette vardır ama hurda ve tehlikeli atık lobisinin ona biçtiği öncelikli görev Tuğrul Abanoz’un ya da onun desteklediği adayın belediye başkanı olmasını engellemektir.

CHP’de olağanüstü kongre için delegelerden imza toplamak ise operasyonun yeni bir merhalesidir.

Doğrusunu söylemek gerekirse Fikret Albayrak umulanın üstünde bir başarı göstererek büyük merhaleler kat etti bu mevzuda. Akçakoca CHP’yi paramparça etti. CHP seçim delegelerini itibarsızlaştı. (Bazı delegelerin de itibarsızlaşmak için Fikret Albayrak’a ihtiyaç duymadıklarını da belirtmek gerekir.)

Postane Sokağı çocukları ile gizli bir işbirliğini başarıyla yürüttü.

Kısacası Tuğrul Abanoz delegelerinin çoğunluğunun talebi üzerine gerçekleşebilecek olağanüstü kongre ile görevden ayrılmak zorunda kalsa da kalmasa da; Fikret Albayrak Akçakoca’da CHP’nin belediye başkanlığını kazanamaması için elinden geleni yaptı ve yapmaya devam edecektir.

O bir bölen, çok hırslı ve görevlendirilmiş bir bölen.

Tehlikeli atık tesislerinin Akçakoca’da kurulmasına karşı çıkmayan/çıkamayan bir bölen.

Ergun AŞÇI


Editör: N. Cingirt