CHP İlçe Yönetimine Operasyon Başladı

CHP’ye yakınlığı ile bilinen HABER YAPTIK internet sitesi, Tuğrul Abanoz’un ilçe başkanlığını yaptığı CHP ilçe örgütüne karşı başlatılan 2’inci darbe girişimini “Operasyon başladı” başlığıyla deşifre etti.

CHP İlçe Yönetimine Operasyon Başladı
10.03.2022 - 17:27
Özel Haber
4192
6

Yapılan haberde, CHP içinde siyasi mevtaya dönmüş Fikret Albayrak, Selçuk Yanmaz, Turan Güler, Nedim Albayrak, Ömer Başar ile geçtiğimiz günlerde sosyal medyada yaptığı açıklamada siyasete nokta koyduğunu söyleyen Ahmet Kaya’nın, parti birliğini,  parti bütünlüğünü felç etme operasyonu başlattıklarını açıkladı.

Akçakoca ilçesinde bir çok sorun kangren haline gelmişken kılını dahi kıpırdatmayanların partinin yükselen grafiğini yok etmek için ellerinden geldiğini belirten haberde, “ Yapılmak istenenin parti çıkarları doğrultusunda değil, şahsi menfaatleri doğrultusunda yapıldığı da aşikar.” Denildi.

***

İŞTE O HABER:

Geldikleri günden bugüne kadar birçok alanda başarı elde eden, Parti'nin çıtasını yükselten yönetime operasyon yapıldı.

Bir sebep sunmadan başlatılan imza kampanyası noter aracılığı ile delegelerden istenen imzalar ile partiyi olağanüstü kongreye getirecek. Fikret Albayrak'ın başını çektiği kampanyaya Selçuk Yanmaz, Turan Güler, Ömer Başar'ında destek verdiği söyleniyor. İşçilik kısmında Ahmet Kaya yine işbaşında. Bu zamansız yapılan olağanüstü kongre talebinin genel merkezde karşılık bulması mümkün değil.

Bazı basın organlarının algı operasyonu ile başlattığı bu hareket yukarıda ismi geçen eski belediye başkanı ve ilçe başkanlarının kendi siyasi çıkarlarına ters düşen mevcut yönetimden intikam almaya çalışmaları gibi yorumlanıyor. Çalışmaları ile göz dolduran mevcut yönetime yönelik başlatılan bu hareket, CHP camiasında tepkiyle izlenirken, diğer partililerin buna ses çıkarmaması da manidardır.

Akçakoca'da Parti'nin temellerine dinamit koyanlar, emellerine ulaşmak için görülüyor ki her şeyi yapabilecek kabiliyette. Bu davranış partiyi çok parçaya böleceği gibi ilk seçimlerde geçmiş dönemlerde olduğu gibi en başarısız parti konumuna düşürecektir. Birlik ve beraberlik vurgusu yapanların kendi siyasi ikballeri için partiyi bölmeye çalışmaları, gerek genel merkezde, gerek ise ilçede tepkilere yol açıyor.

Yeni yönetimle yıldızı parlayan CHP ilçe örgütü sakinliğini muhafaza ederek herhangi bir açıklamada bulunmadı.

Yapılmak istenenin parti çıkarları doğrultusunda değil, şahsi menfaatleri doğrultusunda yapıldığı da aşikar. Süreç neyi getirir bekleyip göreceğiz.


Editör: N. Cingirt