AKÇAKOCALILARIN MAĞDURİYETİ BİR AN ÖNCE GİDERİLSİN

İl Trafik Komisyonu tarafından alınan kararla, Akçakoca- Düzce arası sefer yapan özel halk otobüslerinin güzergahı değişikliğine CHP Akçakoca ilçe başkanı Tuğrul Abanoz’dan tepki gecikmedi...

AKÇAKOCALILARIN MAĞDURİYETİ BİR AN ÖNCE GİDERİLSİN
26.11.2021 - 15:00
Güncelleme 26.11.2021 - 18:52
Haber Merkezi
2609

İl Trafik Komisyonu tarafından alınan kararla, Akçakoca- Düzce arası sefer yapan özel halk otobüslerinin güzergahı değişikliğine CHP Akçakoca ilçe başkanı Tuğrul Abanoz’dan tepki. “ Akçakocalı vatandaşlarımızın sorunlarını çözmek Akçakoca siyasetinin en öncelikli vazifesi olmalıdır” diyen Abanoz, yetkililerin harekete geçmesini istedi.

Abanoz yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“ İl trafik komisyonu tarafından 2019 yılında alınan, ama uygulaması 2021 yılında başlayan kararla Akçakoca-Düzce arası sefer yapan özel halk otobüslerinin güzergahı değiştirildi. Otobüslerle Düzce'ye giden vatandaşlarımız Çoban kavşağında bırakılmaya başlandı.

Çoban kavşağından, hastane ve merkez arasındaki mesafe düşünülünce vatandaşlarımızın çile çekeceği aşikârdır.

Konu yetkili mercilerce Düzce Valisi ile paylaşılmış, İl Trafik Müdürlüğü ile irtibata geçilerek çözülmesi istenmiştir. Ancak buna rağmen İl Trafik komisyonunca gündeme bile alınmamış sorun çözülmemiştir.

Akçakocalı vatandaşlarımızın sorunlarını çözmek Akçakoca siyasetinin en öncelikli vazifesi olmalıdır. Akçakoca'nın her türlü sorununun Sümen altı edilip gündeme bile gelmemesi bizleri düşündürmekte ve üzmektedir.

Bu bağlamda İl Trafik Komisyonun aldığı yanlış kararı tekrar gözden geçirmesini ve vatandaşlarımızın mağduriyetinin biran önce giderilmesini bekliyoruz” dedi.

 

 


Editör: N. Cingirt