BÜYÜK ZAFERİ FENER ALAYI İLE KUTLADILAR

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99’uncu yıl dönümü dolayısıyla Akçakoca’da yüzlerce vatandaşın katılımı ile fener alayı düzenlendi.

BÜYÜK ZAFERİ FENER ALAYI İLE KUTLADILAR
30.08.2021 - 22:18
Özel Haber
2850
4

Cumhuriyet Halk Partisi Akçakoca İlçe Başkanlığı tarafından saat 20.00 de Çuhallı Çarşısı Osman Gülen Parkı'ndan Cumhuriyet Meydanı'na kadar süren Fener Alayı düzenledi.

Osman Gülen parkında bir araya gelen Cumhuriyet sevdalıları  meşaleleri yakarak, ellerinde Türk Bayrakları ile zafer marşları ve şarkıları eşliğinde kortej yürüyüşü Merkez Çarşıda Cumhuriyet meydanında son buldu. İlçe başkanı Tuğrul Abanoz meydanda bir konuşma yaptı.

Abanoz Yaptığı Konuşmada:

“ Sevgili Akçakocalılar,  kıymetli misafirler.

99. yıldönümünü ilk günkü gurur ve heyecandan hiçbir şey kaybetmeden aynı duygularla kutladığımız 30 Ağustos Zaferi ile Başkomutan Mustafa Kemal’in önderliğindeki yüce Türk ulusu, emperyalist güçlerin işgalci ordularını, anavatan topraklarından kesin olarak atarak, ebedi özgürlük ve bağımsızlığına kavuşmuştur.

Bu Zafer bütün otoritelerin tartışmasız bir askeri deha kabul ettiği Ulu Önder, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk tarafından, Anadolu da sağlanan Milli Birlik ve beraberliğin mutlak bir sonucu olarak kazanılmıştır. Her safhası tek tek düşünülerek hazırlanan bu zafer, aziz yurduna ve bağımsızlığına kasteden işgal kuvvetleri karşısında Türk Ordusu'nun ortaya koyduğu eşsiz bir eserdir.

Anadolu halkı tek bir yumruk olarak, dış ve iç odakların ihanetleri karşısında ve yokluklar içersin de büyük fedakârlıklarla verdiği kurtuluş savaşında, en son başkomutanlık meydan muharebesini de kazanarak kesin zafere ulaşmıştır. 19 Mayıs 1919 ‘da başlatılan Kurtuluş savaşıyla, istilacı düşman ordusuna üst üste darbeler vurulmuş, ancak yurdumuz (bilgi yelpazesi.net) içerisinde ilerleyen düşmanın vatanın bağrından atılabilmesi için sıra kesin sonuçlu bir harekâta gelmiştir.

 “Ya İstiklal Ya Ölüm” parolası ile başlayan muharebede elde edilen bu büyük zafer, Türk’ün bağrına dayanan hançerin Ulus’ça sökülmesi, özgürlük ve haysiyetimizi yok etmek isteyenlerin dize getirilmesi destanıdır” Başta Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Büyük Önder Atatürk ve Onun silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşının tüm kahramanlarını, mukaddes vatanımız için canı pahasına görev yapan şehitlerimizi, gazilerimizi ve günümüzde terör eylemlerinde şehit olan Türk Silahlı Kuvvetleri ile güvenlik güçleri mensuplarımızı ve hayatlarını yitiren vatandaşlarımızı saygı ve rahmetle anıyoruz". dedi


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (4)

 • Vatandaş
  Vatandaş
  1.09.2021 23:07

  @Akçakocalı: en azından sınır kapısında megri megri ile biz ağlamadık...

 • Bu coşkuyu gündeme getirmeyen sözde gazetecileri bitmekınıyorum nihofum
  Bu coşkuyu gündeme getirmeyen sözde gazetecileri bitmekınıyorum nihofum
  31.08.2021 07:48

 • Bu coşkuyu gündeme getirmeyen sözde gazetecileri bitmekınıyorum nihofum
  Bu coşkuyu gündeme getirmeyen sözde gazetecileri bitmekınıyorum nihofum
  31.08.2021 07:48

 • Akçakocalı
  Akçakocalı
  30.08.2021 22:34

  İşiniz gücünüz goy goy. Baş ortağınız HDP iken; siz hangi vatan sevgisinden, hangi şehitten, hangi bayraktan bahsediyorsunuz? Utanmazlar!..

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız