CHP TIRI YOLA ÇIKTI

Ege ve Akdeniz sahillerinde 10 gündür devam eden Orman yangınlarının sürdüğü afet  bölgesi için toplanan 1 tır malzeme Akçakoca’dan yola çıktı.

7.08.2021 - 17:54
Güncelleme 7.08.2021 - 19:41
Kaynak: Özel Haber
3241

CHP Akçakoca İlçe Başkanlığı tarafından bir hafta önce başlatılan yardım kampanyası sonrasında bir tır yardım malzemesi  Manavgat ilçesine gönderildi.

Akçakoca CHP İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz,yaptığı açıklamada, bir hafta öncesinde başlatılan yardım kampanyasında toplanan bir çok malzemenin Tır’a yüklenerek yola çıktığını belirtti.

Tuğrul Abanoz, Yardım malzemelerini talep üzerine toplandığını belirterek ’’Biz bir nebze yardım edebilmek için biraz olsun katkımız olsun diye Akçakoca’mıza CHP İlçe örgütü olarak bir kampanya başlattık. Bu yaklaşık bir hafta falan sürdü. Bir tır dolusu malzememiz var “ dedi.

Afetzedelere verilmek üzere yola çıkan Tır kasasında gönderilen yardım malzemeleri hakkında ayrıntılı bilgi veren Tuğrul Abanoz, talebe göre yardım kampanyası başlattık. Çünkü Türkiye’nin her yerinden oraya yardım gidiyor, Bizim yardımlar boşa gitmesin diye oradan ne talep ettilerse biz onu gönderiyoruz. Bizim tırımızda gıda, sağlık malzemeleri, çocuklar için eğitim seti, çocuk bezi ve kadın özel ihtiyaçları, tıbbi malzeme ve yanık kremi, çocuk malzemesi, göz damlası, temizlik malzemeleri, ev eşyaları, kadın ve erkek giyim, Hayvanlar için gıda, tırmık , kürek, eldiven, maske, yanmaz ayakkabı, soluma cihazı, battaniye, yorgan, 6 palet su ve kadın erkek ayakkabıları ve çok fazla kalem var “ dedi.

DEFNE KENDİ OYUNCAKLARINI GÖNDERMİŞ

Yardım malzemelerinin içinde Defne Canver isimli 4 yaşında ki bir kız çocuğunu bıraktığı nota da değinen Tuğrul Abanoz, sözlerini şöyle tamamladı.

 ‘Ben Defne Canver, 4 yaşındayım, size çok üzüldüm, bu oyuncakları gönderiyorum’, bu çok kıymetli bir not, Bunu kendi aracımla getireceğim oraya, İnanın bunu her dediğimde   Bütün yönetim kurulumuzca okuyup ağlıyoruz. Çok dokunaklı çok kıymetli  bizim için çok teşekkür ediyoruz. Yediden yetmişe herkes durumun farkında demek ki, bundan biz çok etkilendik.

Bu yardım kampanyasına destek olan herkese sosuz teşekkür ederiz. Yönetim kurulu arkadaşlarım, meclis üyem, gençlik kolu arkadaşım buradalar birazdan yola çakacağız. Muhtemelen bugün ayın 7’si, 8’inde orda olmayı planlıyoruz.

Tüm Akçakocalılara, Burada Akçakoca’da başlattığımız iyilik hareketini oraya onların  kalbine getiriyoruz. Onların iyilik ruhlarını getiriyoruz. Buradan onlara selam gönderiyoruz, tekrar geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Onlarla beraber bunu aşmayı düşünüyoruz. Çok teşekkür ederim’’ dedi.

Konuşmaların ardından, Bir tır yardım malzemesi yola çıktı.


Editör: N. Cingirt