CHP HEYETİ SEL BÖLGESİNDE İNCELEME YAPTI

CHP HEYETİ SEL BÖLGESİNDE İNCELEME YAPTI
4.07.2021 - 20:59
Güncelleme 5.07.2021 - 07:32
Haber Merkezi
2930

Akçakoca CHP ilçe başkanı Tuğrul Abanoz, sel felaketinin vurduğu Akçakoca köylerinde incelemelerde bulundu.

Cumartesi günü bölgemizi etkisi altına alan sağanak yağış sonrası yaşanan su baskınlarının her yıl Haziran ve Temmuz aylarında Akçakoca ilçesinde tekrarlandığını söyleyen Abanoz "fakat görüyoruz ki hiç bir önlem alınmıyor."  Siteminde bulundu.

Başkan Abanoz ilçe yöneticileri ile gittiği ilçeye bağlı Yenice, Esmahanım, Uğurlu ve Edilli Köylerinde vatandaşlarla buluştu ve bilgi alışverişi yaparak isteklerinin olup olmadığını sordu. Abanoz ayrıca selden en fazla etkilenen komşu ilçemiz Kocaali’ye bağlı Demiraçma  bölgesine geçti.

CHP İlçe Başkanı Abanoz yaptığı açıklamada;

“ Akçakoca'mız ve köylerimizde yaşanan sel sebebi ile bugün Yenice, Esmahanım, Ugurlu ve Edilli Köylerimize daha sonra selden en çok etkilenen Sakarya İline bağlı Demiraçma köyüne geçmiş olsun ziyaretinde bulunduk.

2019'da yaşanan sel felaketinden sonra aradan geçen 2 seneye rağmen görev yetkisi olanların görevlerini hala yapmadıklarını vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmediğini gördük.

CHP Akçakoca İlçe Başkanlığı olarak mağdur olan vatandaşlarımızın seslerini bir kez daha gerekli mercilere ulaştırmak için çalışmalarımıza devam ederken, selden etkilenen tüm vatandaşlarımıza tekrar geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz “ifadelerinde bulundu.


Editör: N. Cingirt