Yılmaz'ın, CHP Milletvekiline yumruk attığı iddia edildi

BMM Genel Kurulu'nda MHP ile CHP'li vekiller arasında tartışma çıktı. MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz ile MHP Sakarya Milletvekili Levent Bülbül de kavgaya karıştı, Yılmaz'ın, CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel'e yumruk attığı iddia edildi.

Yılmaz'ın, CHP Milletvekiline yumruk attığı iddia edildi
5.03.2022 - 19:09
Güncelleme 6.03.2022 - 09:46
Kaynak: Haber Merkezi
2634
1

TBMM Genel Kurulu, 'Nükleer Düzenleme Kanunu Teklifi'ni görüşmek üzere Meclis Başkan Vekili Celal Adan başkanlığında toplandı.

Grup önerileri üzerine milletvekillerinin konuşmaları devam ederken MHP Grup Başkanvekili Levent Bülbül, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in sataşma olmamasına rağmen AK Parti milletvekillerine sürekli cevap verdiğini iddia etti.

Bülbül, söz isteyerek, "Bıktık artık ya böyle bir şey olamaz. Size sataşma olmamasına rağmen sürekli cevap veriyorsunuz" dedi. Bunun üzerine MHP ve CHP milletvekilleri arasında tartışma çıktı.

CHP'Lİ GÖKÇEL'E YUMRUKLU SALDIRI İDDİASI

Milletvekillerinin ayağa kalkması üzerine oturuma ara verildi. Verilen arada genel kurulda MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz'ın, CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel'e yumruk attığı iddia edildi. CHP'li Özel ve diğer milletvekilleri araya girerek  Yılmaz'ı sakinleştirmeye çalıştı.

CHP'li Cengiz Gökçel ise milletvekilleri tarafından genel kuruldan çıkarıldı.


Editör: N. Cingirt