Abanoz Çöken Yolda Açıklama Yaptı

CHP Akçakoca İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz, geçtiğimiz yıl yapılan Yenice-Esmahanım bağlantı yolunun son durumunu yerinde kayda aldığı videoyla gündeme taşıyarak Akçakoca İl Genel meclis (İGM) üyeleri Mustafa Ezer, Sinan Cumur ve Engin Özensel’i göreve davet etti.

28.04.2022 - 09:40
Kaynak: Haber Merkezi
1664
2

CHP Akçakoca İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz, geçtiğimiz yıl yapılan Yenice-Esmahanım bağlantı yolunun son durumunu yerinde kayda aldığı videoyla gündeme taşıyarak Akçakoca İl Genel meclis (İGM) üyeleri Mustafa Ezer, Sinan Cumur ve Engin Özensel’i  göreve davet etti.

Sel ve heyelanlarıyla sürekli gündeme gelen Akçakoca’da onarılmayı bekleyen güzergahların başında Yenice-Esmahanım bağlantı yolu geliyor.

Bölgedeki köyleri  birbirine bağlaması nedeniyle her gün yüzlerce aracın geçtiği yolda meydana gelen derin yarıklar hem ulaşımı olumsuz etkiliyor hem de trafik güvenliğini tehlikeye atıyor.

Köylülerin uzun süredir yaşadığı mağduriyeti gündeme taşımak için soluğu çökmenin yaşandığı yolda alan CHP Akçakoca İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, Düzce İl Özel İdaresi yetkililerini göreve çağırdı.

Abanoz, açıklamasında “Sevgili özel idare, şuanda Yenice Köyü’ndeyiz. Köydeki bu yolda ciddi bir çökme olduğunu görmekteyiz. Biz isterdik ki burada bir güvenlik önlemi alınsın, burada bir çalışma başlatılsın. Nihayetinde burası Esmahanım ile Yenice köylerini birbirine bağlayan yol.

Köylüler tarafından kullanılan bir yol. Uzun zamandır buradan geçiyoruz fakat hiçbir iyileştirme yapılmadığını da görüyoruz. Buradan siz sevgili yetkilileri göreve davet ediyoruz. Köylülerimizin bu mağduriyetinin giderilmesini bekliyoruz.” şeklinde konuştu.


Editör: N. Cingirt