Abanoz sahil yolunda sorumluların hesap vermesini istedi

Abanoz sahil yolunda sorumluların hesap vermesini istedi
13.02.2022 - 00:28
Haber Merkezi
1498
1

Akçakoca – Kocaali Karasu sahil yolunda meydana gelen çökme nedeniyle araç trafiğine kapatılan bölgede inceleme gezisi düzenleyen CHP Akçakoca İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz, baştan savma yapılan her işin faturasının vatandaşın cebinden çıktığını söyledi.

Yol yapım aşamasında projelendirmenin  zemin değerleri gözetilmeden yapıldığına dikkat çeken Abanoz, bu durumun en ufak yağmurda toprak kaymalarına neden olduğunu belirtti.

Abanoz şu açıklamayı yaptı

Kısa bir süre önce Akçakoca Melenağzı yolunda ciddi çökmeler meydana gelmişti.

Aynı çökme geçen sene, yaklaşık 100 metre batı tarafında da gerçekleşmişti.

Bu sebepten dolayı yol ulaşıma bugün olduğu gibi trafiğe kapatılmıştı.

Akçakoca CHP ilçe başkanlığı olarak malum yere daha yakından görmek için gittik. 3 jeoloji mühendisinin yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgi aldık.

Yapılacak sondaj çalışmasının ardından bir rapor düzenleneceği, raporun sonucuna göre çözüm üretileceğini, yolun kısa zamanda açılması için uğraş verdiklerini tarafımıza ilettiler.

Yolun killi toprak üzerine yapıldığını, toprağın yeteri miktarda suyu emdiğinde bu kaymaların oluşabileceğini söyleyen mühendis arkadaşlarımız,

ülke genelinde yol yapım çalışmalarının yeteri kadar etüd edilmediği,dolayısı ile yolun dayanıklılığının azaldığını söylediler.

Bizde CHP ilçe başkanlığı olarak yol yapım sürecinin profosyenelce hazırlanan rapordan sonra yapılması gerektiğini, her hatanın vatandaşın cebinden çıkan para ile tolere edildiğini, ekonominin zaten bozuk olduğu bu dönemde baştan sağma yapılan çalışmaların kamu zararı yarattığını söylemek istiyoruz.

Tek tesellimiz can kayıplarının oluşmadığı yönündedir.

Liyakatin, işi işin ehline vermenin önemini bir kez daha vurgulamak istiyoruz.

Akçakoca CHP ilçe başkanlığı


Editör: N. Cingirt