FINDIK FİYATI DOLAR BAZLI AÇIKLANMALI

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, fındık fiyatını dolar bazlı maliyet hesabı üzerinden açıklanması gerektiğini söyledi.

FINDIK FİYATI DOLAR BAZLI AÇIKLANMALI
29.10.2021 - 12:10
Özel Haber
1223

BU GÜCÜ NEREDEN BULUYORLAR

Ferrero ve işbirlikçileri bürokrasideki çetesiyle, TMO ve Tarım Bakanlığı’ndaki, siyasetteki adamlarıyla fiyatı aşağı çektiler. Kendi işbirliği yaptıkları tüccarlardan fındık alıyorlar, diğerlerinden almıyorlar. Bu gücü kendinden nasıl buluyor çünkü piyasanın yüzde 70’ine hakim olmuş. Bu hakimiyeti de hükümet vermiş. İtalyan Ferrero’ya ithalat ve ihracat yetkisi verdiği için istediği gibi piyasayla oynuyor.

BUNUN BAŞKA YOLU YOK

Erdoğan 26 TL açıklasa bile fiyat aşağı düşüyor ve vatandaş 23 TL’ye satmak zorunda kalıyor. Bizim önerimiz şudur: fındık fiyatını dolar bazlı maliyet hesabı üzerinden fiyat vermelidir ve fındığın tamamını alacak şekilde hazır olacak. İtalyan kartele de ‘Yallah dışarı’ denilecek. Ülkemizde fındık alma ve ihraç etme yetkisi elinden alınacak. Bunun başka bir yolu yoktur.” 

 


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız