Üretici bahçeye girmeden fiyat açıklanmalı

Üretici bahçeye girmeden fiyat açıklanmalı
10.07.2021 - 09:56
Haber Merkezi
1415

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, TBMM’de gündem dışı yaptığı konuşmada “üretici fındığın dalından tutmadan fiyatı açıklayın” dedi. Fiyatın en az 35 TL olması gerektiğini hatırlatan Adıgüzel bu yıl rekoltede en az yüzde 25 kayıp olduğunu söyledi..

 Fiyatın sezon başlamadan açıklanmasını isteyen Adıgüzel, “Fındık sezonu yaklaşırken üretici fındığın dalından tutmadan fiyat açıklanmalıdır. Cumhuriyet Halk Partisi olarak halkımızın 35 TL fiyat beklentisini, ilk defa kamuoyuna Sayın Genel Başkanımızın ağzından ifade etmiştik. Bizim arkamızdan iktidar partisi milletvekilleri de en az 30 TL bir fiyat ifade ettiler fakat gelen bilgilerden kapı arkasından uluslararası kartel ve yerli iş birlikçileriyle bazı başka işler görüşüldüğünü, başka oyunlar oynandığını da duyuyoruz. O yüzden bunları uyarıyoruz: Samimi olun, sizi millet de izliyor.”

 Ordu ve Giresun’a özel destek verilmesini isteyen CHP Milletvekili, “Öte yandan fındığın dünyada ana vatanı Türkiye, Türkiye'deyse Ordu ve Giresun'dur. Ordu ve Giresun'da fındık üretilen bölgenin çoğunun arazi yapısı fındıktan başka bir şey üretilecek durumda değildir. Bu bölgede fındığın özellikle desteklenmesini ve ayrıca diğer bölgelere göre daha fazla teşvik edilmesini istiyoruz. Çünkü fındık... Bu bölgede insanlar sadece fındık üretmiyor, aynı zamanda orayı bekliyor, vatanı bekliyor.”


Editör: N. Cingirt