Ahmet Kurt adaylığın resmen açıkladı...

Akçakocalı İş insanı Ahmet Kurt, CHP’den Bolu milletvekilliği için aday adayı olduğunu CHP yönetici ve üyelerinin katıldığı basın toplantısında bir kez daha tekrarladı.

Ahmet Kurt adaylığın resmen açıkladı...
9.11.2022 - 07:55
Güncelleme 9.11.2022 - 18:24
Kaynak: Özel Haber
3726
5

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) yönetici ve üyelerinin katıldığı ve CHP il binasında düzenlenen basın toplantısında iş insanı Ahmet Kurt, CHP’den Bolu milletvekilliği için aday adayı olduğunu, resmen açıkladı.

Düzenlenen basın toplantısında konuşan Kurt, bir yıl önce aday adaylığı için yola çıktığını dile getirerek “Bugün genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun grup toplantısını dinledim. ‘CHP ayağa kalkın’ diyor. Hepimizin buna ayak uydurmak zorundayız. Yola çıkarken eşim, ailem ve çevremdeki dostlarımla siyasete atılmam konusunda oturup istişare edip değerlendirdik. Olumlu görüşlerin alınmasının ardından da aday adaylığı için yola çıktım. Partimizin ileri gelen büyükleriyle de konuyu istişare ettik. Onlar da partimizin zenginliği olacağını söylediler. İyi olacağını söylediler. Yani 10 kişinin içinden seçmektense 20 kişinin içinden seçeriz dediler. Oradan da olumlu elektrik alıp biz yollara çıktık” şeklinde konuştu.

SİYASİ PARTİ VE STK’LARLA İSTİŞARE ETTİM

 Kurt, ilçe başkanları ve diğer siyasi parti il başkanlarıyla istişareler yaptığını vurgulayarak, “Bu süreçte tabii ki bazı arkadaşlarımız parti arkadaşlarımız şöyle beyanları oldu. Dedi ki, ‘Ahmet ya bu işler genel merkezde biter’ dedi. Doğrudur dedim.  Biliyorum ben örgütçüyüm dedim ve bindik arkadaşlarla arabaya genel merkeze doğru yola çıktık. Bizim genel merkezimiz; Taşkesti, Mudurnu, Seben, Gerede, Yeniçağa, Mengen. İlçe Başkanlarıyla görüştük. Orada kendimizi tanıttık. Bir süre sonra Millet İttifakı’nı oluşturan parti il başkanlarını ziyarette bulunduk. İstişarelerde bulunduk. O görüşmeleri yaptıktan sonra Bolu’daki sivil toplum örgütlerine(STK) gittim. Ne yapacağımızı onlarla da istişare ettik.” ifadelerini kullandı.

 KURT: YAŞASIN TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE

 CHP’den Bolu milletvekilliği için aday adayı olan Ahmet Kurt “Bu süreçte bakıyorum genel başkanımız 73 yaşında, canla kanla çalışıyor. Gerçekten ona baktığım zaman bir şey yapamamak beni gerçekten üzüyor. Bunu düşünerekten bu yola çıktım. Bu dönemde sizler de uygun görürseniz milletvekili aday adayıyım.” şeklinde konuştu. Cumhuriyet Halk Partisi dışında Atatürkçü Düşünce Derneği ve Halkevi üyesi olduğunu belirten Kurt sözlerini “Amacımız ve varlık nedenimiz Atamızın ve silah arkadaşlarının canla kanla kurduğu Cumhuriyetimizi ebediyen ileriye doğru taşımak; demokrasi, laiklik, eşitlik, özgürlük, sosyal adalet, hukuk ve barış yolunda geliştirmektir. Yaşasın tam bağımsız Türkiye.” şeklinde tamamladı.


Editör: N. Cingirt