YETERİNCE HAZIR MIYIZ?

  • 23.05.2016 00:00

 Ocak ayında EMİTT Fuarını, Nisan ayında İstanbul Turizm Yazarlarının Akçakoca gezisini, Nisan sonunda dernek başkanı Profesör Orhan Kural'ın “melengüççeği” rekoruna gözlemci olarak katıldığı İstanbul Gezginler Derneği etkinliğini ve Ankara’da gerçekleşen 12-15 Mayıs Düzce Tanıtım Günleri’ni başarıyla geride bıraktık.

 

Sağ olsunlar, var olsunlar emeği geçen her birey ve kuruma minnet borçluyuz. Özellikle İstanbul Gezginler Derneği üyesi, radyo programı yapımcı ve sunucusu Arzu Altınbaşcan’a 20 gün boyunca radyo programında Akçakoca’yı gündeme taşıdığı için, Akçakoca'lılar adına çok teşekkür ederim.
 
 
İyi güzel, çok güzel... Yüz binlerce insana ulaştık. 1 Nisan – 15 Mayıs döneminde ilçemizi ziyaret eden turist sayısı, geçtiğimiz yıllarla kıyaslandığında üçe katlandı ki devamı gelecek gibi görünüyor.
 
 
Bu etkinliklerin aynı zamanda ilçemiz ekonomisine de olumlu yansımaları olduğunu ve giderek artan bir ivmeyle devam edeceğini görmekteyiz. Bu olumlu sürecin devamlılık kazanması ve -daha da önemlisi- kalıcı olması için yaşadığımız deneyimlerden dersler çıkarmamız ve hiç bir komplekse kapılmadan gerekli öz eleştirileri yaparak eksikliklerimizi gidermemiz gerektiği düşüncesindeyim.
 

Nedir eksiklerimiz?
 
 
Düzce ilinde en çok ziyaret edilen Fakıllı Mağarası ve ilçemizde görülmeye değer; Ceneviz Kalesi, Aktaş Şelalesi, Hemşin Camii gibi gözde yerlerin her birinin ulaşım sorunları olduğunu görmezden gelemeyiz. Yollar öylesine sıkıntılı ki; ziyarete gidenlerin çoğu yola çıktığına pişman oluyor. Bu türden altyapı hizmetlerinin bir an önce çözümlenmesi için ilgili kurumlar nezdinde ciddi girişimlerde bulunmak ve yapım sürecini takip etmek durumunda olmalıyız. Gerçekten, bu yollara sürülen araçlara da iyi niyetle yola çıkan insanlara da yazık oluyor.
 
 
Yolların bu vaziyeti, tüm tanıtım ve reklam için harcanan emekleri gölgede bırakıyor, bu böyle devam edemez. Çünkü şu doğru soruyu kendimize sormamız gerekir.  Esnafımız, hizmet sektörümüzün çalışanları ve turistleri karşılayıp gezdiren Turizm Tanıtma Derneği görevlisi olarak bizler; ‘’bu yolların hali ne? ‘’sorusuna çok sık muhatap oluyoruz.
 
 
İlçemize gelen misafirlere kimler ve neden böylesine yanıltıcı bilgiler veriyor anlamış değilim; ama sıkça karşılaştığımız şu soru karşısında verecek yanıt bulamıyoruz. “Madem tadilattasınız niye davet ettiniz?”
 
 
Ulaşım ve hizmet sektöründeki eksikliklerimiz ne zaman tamam olur. Yollarımız ne zaman Sakarya’nın tüm ilçe ve köyleri gibi araç kullanılabilir hale gelir. Tüm Düzce ve Akçakoca sorumluluğu ve duyarlılığı taşıyan hemşehrilerime ve görevlilere soruyorum.
 
 
Yeşilin tüm tonlarının ahenkle bütünleştiği köylerimiz, gökyüzüyle buluşan mavi denizimiz ve yeniden canlanmaya başlayan “Yukarı Mahalle Kültürü” ile bütünleşen misafirperver halkımızla beraber, Akçakoca çok güzel.
 
 
Evet, Akçakoca çok güzel de biz yeterince hazır mıyız?

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız