İCRAAT! TURİZM HAFTASI

  • 28.04.2016 00:00

 

          Turizm sektörü yapısal özellikleri nedeniyle sosyal kültürel ve çevresel etkileri olan bir endüstri olup, birçok ülkenin, bölgenin, beldenin, kuruluşun ve bireyin geçim kaynağı haline gelmiştir. Sektör, ülkemiz açısından da son derece önem arz etmektedir. Bu nedenle her yıl düzenlenen 15-22 Nisan Turizm Haftasında  ilimiz ve ilçemizde de etkinlikler düzenlendi. Turizm Haftası Kutlama programı ilçemizde 8 mayısa kadar devam edecek. Yapılacak etkinlikleri: Düzce Valiliği il Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Akçakoca Turizm Tanıtma Derneği (Tuder) kültür portalından takip edebilirsiniz.

 

          Turistler ile yerel  halk arasındaki ilişkiler turizmin gelişme gösterdiği yörelerde yaşayan yerel halk için turizm istihdam ve çeşitli girişimcilik faaliyetleri  yoluyla yaşam standartlarını iyileştirme aracı olmakta ve kadınların ekonomik olarak işgücüne katılması için fırsat sağlamaktadır.

 

          Turizm haftası ve yukarı mahalle kadınlar pazarı yeniden kuruluş tarihi Birinci yıl dönümü kutlama etkinliği münasebetiyle düzenlenen 30 Nisan 1001 melengüççeği  Guinness rekorlar kitabına dahil olma projesi  gerçekleşecek, tüm halkımız davetlidir.

 

          Benim icraat olarak gördüğüm Yukarı mahalle gerçeği ilçemizde unutulmakta olan kültürü yeniden canlandıracaktır. Bu nedenle yazımın başlığını icraat olarak koydum,  bana göre icraatların sayısının tüm ilçemizi ve köylerimizi  kapsamalı ve  turizm çeşitlendirilmelidir.

 

          Görüş ve fikirleriniz benim için çok önemli sevgili okuyucularım yorumlarınızı bekliyorum.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız