Haberin Olsun!

  • 12.04.2016 00:00

 Kamu otoriteleri, yerel yönetimler, ilgili sivil toplum örgütleri, halk ve çevresel değerler korunmadan turizm faaliyetlerinin sürdürülebilir yapıda olamayacağının bilincinde olan Turizm Tanıtma Derneğinin saygıdeğer yönetim kurulu üyeleri ile Sayın Kaymakamım Mehmet Özer ve Sayın Belediye Başkanım Cüneyt Yemenici geçtiğimiz hafta içi Turizm Haftası için bir araya geldiler. 

 

Yaklaşan turizm sezonu istikametinde en çok ziyaret edilen mevcut turistik değerlerimizin korunması ve varsa eksiklerin giderilmesi konusunda sorumlu birimlere, bu turistik değerlerin son durumu hakkında  Turizm Tanıtma Derneğimiz tarafından bir ay önce yapılan  keşif gezisindeki tespitlerimizi arz ettik.

 

Yapılan tespit gezisi esnasında, sayın Turizm İl Müdürümüz Özcan Budak, Akçakoca Yazı İşleri Müdürümüz sayın Necmi Acar ve Turizm Tanıtma Derneği Yönetim üyelerimiz ile Fakıllı Mağarası, Aktaş Şelalesi ve Cuma Yanı ören ve mesire alanını ziyaret ettik. 

 

Bu tespit gezisinin sonucunda, bu turistik değerlerimize ulaşım için kullanılan yolların ve varsa daha farklı eksikliklerin yetkili merciler tarafından tamamlanması sürecini bekliyoruz. Diğer turistik değerlerimizi de bu ay içerisinde gezerek çalışmalarımıza devam etme kararı aldık.

 

Görüyorum ki Akçakoca turizm konusunda küçük de olsa bu gönül birliği  -kamu otoritesi, yerel yönetim ve sivil toplum örgütü- sayesinde yeni yollar yürüyecek.  Ben bu üç grubu öğretmen, öğrenci ve velilerin bir araya gelerek başarının kaçınılmaz olduğu üç sac ayağına benzetiyorum. Üçü bir arada irtibatlı çalıştığı sürece bu çocuk okur diyorum. Bu çocuk: Akçakoca, aynı zamanda sivil toplum kuruluşları. Hal böyleyken doğru zamanda, doğru mekanda gönüllerin bir araya geldiğini düşündüğüm bu noktada başarı kaçınılmaz olacak.

 

Biz böyle bir dönemi bundan 10 sene önce yaşamıştık. O yıllar Akçakoca Fakıllı Mağarası, Aktaş Şelalesi ve Sarı Yayla Şelalesini turizme geri kazandırmıştık. Dönemin Kaymakamı Sayın Savaş Tuncer Bey yılın kaymakamı olmuştu. 

 

Bu haftaki köşe yazımda Turizm Tanıtma Derneğimizin  çalışmalarını haber niteliğinde siz sevgili okuyucularımla paylaşmak istedim.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız