PROPAGANDA

  • 12.03.2016 00:00

 

Karadeniz de görülen her şey bizde var. Deniz, orman, akarsular, şelaleler ve yaylalar.

 

Tabi bunları Düzce ili ve ilçeleri olarak görebilme duyusuna erebilirsek, birini diğerinden ayrı gördüğümüz zaman engelli bir bedene benzeriz. Turizmde başarılı olmak istiyorsak engelli olmamamız şart.

 

Sahip olduklarımızı bugüne kadar kendimize anlattık, kendimizi övdük, kendi propagandamızı yine kendimize yaptık. Ne kazandık? Atı alan Üsküdar’ı aştı diyerek yan gelip yatacak mıyız?..

 

Hayır!  Biz bu yola geç de olsa yeni çıkıyoruz.

 

Biz Turizm Tanıtma Derneği gönüllüleri olarak bu hafta Sivil Toplum Kuruluşu (STK) yöneticilerini ziyaret ettik. Düzce ili ve ilçelerinde de ziyaretlerimiz devam edecek. Ziyaret ettiğimiz kurumların yöneticilerine bir dokunduk bin ah işittik. Her birinin kendi alanlarında sorunları olduğunu gördük. Ancak konu turizm olunca hepsinin derneğimizin yöneticileri kadar turizme ilgili ve heyecanlı olduklarını gördük. Derneğimize katkılarını sunmak istediklerini samimi bir dille beyan ettiler. Biz de elimizden gelen desteği kurumlarına sunmaya hazır olduğumuzu söyledik. Hep beraber el ele başarının kaçınılmaz olduğunu tekrar birbirimize hatırlattık.

 

Sayın Belediye Başkanımız Cüneyt Yemenici ve Sayın Kaymakamımız Mehmet Özer’i ziyaretlerimiz bizlere büyük moral kattı. Önümüzde gidilecek uzun ve engebeli bir yol var. Moralimiz yüksek kaldığı sürece “Tüm imkânlar Akçakoca’nın geleceği için“ sloganı ile çalışmalarımızı sürdürmeye kararlıyız.  

 

Ülkemiz, ilimiz ve ilçemiz turizmini dava edindik. Tüm birey ve kurumları bu davanın ulusal ve uluslararası düzeyde çalışmalarını yapmaya davet ediyorum. Unutmayalım, bu dünya bize atalarımızdan miras değil çocuklarımızın emanetidir.

 

FINDIK FUARI : AkçakocaZiraat Odası Başkanı Sayın Levent Şahin Başaran ı ziyaretimiz esnasında fındığın geçmişini ve geleceğini konuşurken, Başkan’ın kurduğu “fındık fuarı “ cümlesi hepimizin dikkatini cezbetti. Cümlenin devamı aynen şöyle; ‘’İlçemizde yapılan festivaller yerine pek âlâ fındık fuarı yapabiliriz’’. Bunun için mekânı bile tespit etmiş. Başlangıçta küçük çaplı katılımlarla uzun soluklu bir yola çıkabiliriz, şimdilik bu çalışmalar Pazar yerinde yapılabilir. Üreticilerle bu işin ara elemanlarını pazarlayan firmaları (Traktör, patos makinaları vs.) ve fındık işleyen sanayicileri buluşturabiliriz. Bildiğim kadarıyla ülkemiz ve ülkemiz dışında fındıkla ilgili bir fuar yok.

 

Biz fındıkta en büyük üretici ülke olarak bunu yapabiliriz.

 

Neden olmasın? Akçakoca fındık fuarı kulağa kalıcı ve hoş geliyor. Markamız bu cümle olabilir.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız