CİN ÇIK… CİN ÇIK CİN ÇIK!

  • 31.01.2022 09:33

Bu kez yorum yapmıyorum.

Annem’den de yazı yok.

Size yakın zamandan üç vaka sunuyorum.

***

Cinayete azmettirmekten müebbet hapis cezası onanan ve çete davalarından aranması bulunduğu için Gürcistan'a kaçan organize suç örgütü lideri Galip Öztürk'ün aile fotoğrafında yaşanan "ayna kazası" çarpıcı bir ilişkiyi ortaya çıkardı. Samsun Adalet Komisyonu Başkanı Hakim Kemal Alver, söz konusu aile fotoğrafını çekerken aynaya yansıdı.

ABD Uyuşturucuyla Mücadele Dairesi (DEA) tarafından uluslararası uyuşturucu kaçakçısı olduğu gerekçesiyle sınırdışı edilen, Türkiye'de adam öldürmeye azmettirmekten müebbet hapis cezası onanması üzerine Gürcistan'a kaçan Metro Holding Onursal Başkanı Galip Öztürk'ün Türkiye'de yargılandığı çete davalarından da yakalama kararı bulunuyor. İçişleri Bakanlığının Türkiye'nin en büyük 30 organize suç örgütü raporunda Galip Öztürk 7. sırada yer alıyor.

Alver fotoğraftakinin kendisi olduğunu kabul ederek, “Kızım, Öztürk’ün şirket avukatlığını yapmaktadır. Kızımın şirketle ilgili Öztürk ile görüşmesi gerekiyordu. Kızımı tek başına Gürcistan’a göndermemek için kendisine eşlik ettim” dedi. Kendisine Galip Öztürk’ün cinayetten müebbet hapis cezasının onandığı ve yargılandığı çete davalarından dolayı gözaltı kararları olduğunu bilip bilmediğinin sorulması üzerine Alver’in “Bu konularda bilgim var” şeklinde yanıt verdiği aktarıldı

***

Eğitim Sen Tekirdağ Şube Sekreteri’yken 2017 yılında kanun hükmünde kararnameyle (KHK) kamudaki görevinden ihraç edilen Öğretmen Kazım Ünlü hakkında, ölümünden yıllar sonra ‘işe iade’ kararı verildi.

15 Temmuz Darbe Girişimi’nin ardından ilan edilen OHAL sürecinde on binlerce kamu emekçisi KHK’lerle işinden ihraç edildi. Kazım Ünlü de 7 Şubat 2017’de yayınlanan 686 sayılı KHK ile ihraç edilen öğretmenler arasındaydı. O dönemde Eğitim-Sen Tekirdağ Şube Sekreteri olan Kazım Ünlü, ihraç kararının ardından Elazığ’da geçirdiği kalp krizi sonucu 54 yaşında hayatını kaybetti.

Kazım Ünlü’nün işe iade başvurusu dosyası yıllarca OHAL Komisyonu’nda bekletildi. Komisyon, Ünlü hakkında ölümünden 4 yıl 2 ay sonra işe iade kararı verdi ve Milli Eğitim Bakanlığı’na bildirdi. Babasının işe iade kararını öğrenen Ozan Ünlü, tepkisini sosyal medya hesabından şu sözlerle paylaştı: “Öfkeliyim baba. Kızsan da bana öfkeliyim. Yarısı yaşanmamış bir ömür bıraktın geride. Gerçekleşmemiş hayaller de vardı bavulunda. Ve kalbinin artık bu yüke dayanamadığı saatte devlet sana ‘Pardon’ dedi baba. Kusura bakma hata yapmışız, dedi. Bak 4 yıl 2 ay oldu sen gideli. Gece gece midemin ortasına bir yumruk yedim baba.”

***

Ankara'nın Keçiören ilçesinde yaşayan 30 yaşındaki bir çocuk annesi Özge Nur T.'nin eşi ve ailesi, yaşadığı psikolojik sorunlar nedeniyle Özge Nur T.'nin içine cin girdiği öne sürdü. Bunun üzerine Özge Nur T.'nin eşinin annesi Z.T., Kayseri'de yaşayan ve kendisini 'hoca' olarak tanıtan E.K.'ya ulaşarak durumu anlattı.

Sözde hoca E.K., kendisine telefon aracılığıyla ulaşan Z.T.'ye, genç kadının sırtına oklava ile 100 defa vurmasını, 23 gün oruç tutmasını söyledi. Bunun üzerine Özge Nur T.'nin eşi S.T., kayınvalidesi Z.T. ve kendi ailesi tarafından sırtına oklavayla vurulduktan sonra 23 gün oruç tutması istendi. Daha sonra tekrar arayan sözde hoca E.K., Özge Nur T.'nin eşinden kurban kesmesini istedi.

Kurban kesimi sırasında fenalaşan Özge Nur Tekin, kaldırıldığı Yenimahalle Onkoloji Hastanesi’nde 8 Mart 2021’de hayatını kaybetti.

“Ben eşimin sırtına dua okuyarak vurdum. Eşimin ailesi ve benim ailem de odada bulunuyordu. Bu esnada 'Cin çık cin çık' diye hep beraber söyledik. Akabinde S.Ö. adlı kişiyi eve getirip hacamat tedavisi yaptırdım. Hacamat sırasında odada kadınlar vardı. Bu tedavinin ardından eşim rahat bir şekilde uyudu. Ancak ertesi sabah tekrar rahatsızlandı"

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız