• 12.12.2019 00:00
  • (353)

 Eyvah… Eyvah… Devletin zirvesi karıştı.

Cumhurbaşkanı, partisinin genel başkanlığına getirdiği, Başbakanlık verdiği Ahmet Davutoğlu’nu ‘dolandırıcılık’ ile itham etti. Bu konu paralelinde de, zirvede Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan, Mehmet Şimşek isimleri sıkça gündeme gelmeye başladı.

Tabii bu durumun müsebbibi, sorumlusu elbet sensin!

Bir düşün; sen demedin mi ‘ çalıyorlar ama yapıyorlar’ diye…
Sen demedin mi; ‘hırsız bizim hırsızımız, biz yanında yer alırız’ diye…

Geçmişte sözünü ettiğin, ‘Yolsuzluğa hırsızlık demek, dinen iftiradır’ sözünü tekrar etmeyeceğim. Hükümetteki 4 Bakanın, yolsuzlukları üzerinden araştırma komisyonu kurulmasına red oyu verdikten sonra Mecliste gevrek gevrek gülerek poz vermelerinden de söz etmeyeceğim.

Bir vatandaşımız “haram parayla hacca gidilebilir mi?” diye sordu, sayın diyanetimiz “helaldir gidilir” diye fetva verdi.

Dolayısıyla bu memlekette birilerinin ‘analarını belleyerek’, rant kovalamaca başladı. Üç ayda 1 milyon 436 bin liralık yemek yiyen kayyımlar ortaya çıktı. On yılda 40 milyar dolarlık ihale alan müteahhitler türedi. Rüşvet almayı hediye gibi göstermeye çalışan bir siyasetçi tipi ortaya çıktı.

Ak partili bir belediye başkanının kızının, belediyeye hiç gitmeden 4 yıldır maaş aldığı tartışılıyordu. Ki, maaş toplamının 251 bin lira olduğu yazıldı.

‘Dolar’ krizini fırsata çevirerek, evini, işyerini, ekonomisini, kasasını ‘dolarla’ dolduranlardan, tek taş yüzüklerden, avantalardan, devletin, her çeşit kurumların, hatta üniversitelere eş, dost, akraba ile doldurmalardan hiç söz etmeyeceğim.

Senin ‘yol’ vermenden kaynaklandı her şey. Lakin, bir de bizim bir sözümüz vardır: ‘Balık baştan kokar’

Son söz:

Şunu anladığını umarım…

Mesele, ‘inanç’, ‘kimlik’, ‘ideoloji’ falan değil; eğer öyle olsaydı, 20 yıl boyunca sürdürülen ‘beraber yürüdük biz bu yollarda’ birlikteliğinin bir anlamı olurdu.

( Hafta için her gün Oxijen.tv (Face'den ulaşılabilir) saat 10.00'da 'konuşuyorum'. 15 Dakika zaman bulursanız dinleyebilirsiniz. O an müsait değilseniz, gün içinde fırsat bulduğunuzda izlerseniz sevinirim)