Turizm Kenti Akçakocaya Yakışmayan Görüntüler

 • 22.06.2016 00:00

Turizm sezonuna girdiğimiz şu günlerde Karadeniz'in İncisi Akçakoca'ya yakışmayan görüntüler yaşanıyor.

 

İlçenin vitrini görünümünde olan Çınar caddesinde yaşanan kötü kokular nedeniyle, akşam gezmeleri bir eziyete dönüşüyor.

 

 

Çöp toplama saatleri yeniden ayarlanmalı  

 

Ramazan ayı içerisinde bulunduğumuz şu günlerde, iftar saati sonrasında Çınar caddesindeki işletmelere gidip akşam çayı içmek isteyen turistleri kötü bir sürpriz bekliyor.

 

 

Kalabalık kafeteryaların olduğu yerlerdeki çöp konteynerlerini boşaltan çöp kamyonları, hem yaydıklerı nahoş kokular hem de yarattığı gürültü kirliliğiyle cadde üzerinde oturanların tepkisini çekiyor.

 

Büyük çöp kamyonlarının yol açtığı trafik sıkışıklığıyla birlikte, turizm memleketine yakışmayan bir tablo ortaya çıkıyor.

 

Rögarlardan yayılan kötü kokular burun direklerini sızlatıyor

 

 

Herhangi bir kafeteryaya oturduğunuzda, farklı rögarlardan sık aralıklarla yayılan kanalizasyon kokularını duymadan geceyi tamamlayamıyorsunuz.

 

Dışarıdan gelen misafirlerinizle keyif almak için oturduğunuz çınar caddesinde, sürekli pis kokuların ortaya çıkması karşısında hem misafirlerinize mahçup oluyor, hem de turizm adına ümitlerinizi yitiriyorsunuz.

 

Acilen müdahale edilmeli 

 

Turizm sezonuna girilen şu günlerde, Akçakoca'nın en gözde yerlerinden olan Çınar caddesine bir an önce el atılarak gerekli çalışmalar başlatılmalıdır.

 

 

Yaz sezonu boyunca belediyenin çöp toplama birimleri, turistlerin en yoğun oldukları saatler yerine, en hareketsiz saatlerde çöpleri toplamak üzere yeni bir iş planı yapmalıdır.

 

sık sık kötü kokular yayan rögarlar için de gerek ilaçlama, gerekse rögar kapaklarını sık sık yıkama suretiyle kötü kokuların yayılmayacağı bir çalışma organize edilmelidir.

 

Aksi takdirde, 9 güne çıkan Ramazan bayramında ilçemize gelecek olan on binlerce turisti memnun etmek yerine, onların tepkilerini çekmek ve turizm adına kara kara düşünmek seçeneği bizleri bekliyor.  

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (5)

 • Çekemezsinsiz
  Çekemezsinsiz
  3.04.2021 18:41

  Akçakocaya gülüyorum sadece. Ne memleketler var ne insanlar var. Akçakocalılar ancak kendi hemşerisini tutsun diğerleri tu kaka. İnsanlıktan nasibini almamış topluluk çoğu. Sırf akçakocalı değil diye bizim görüşümüzden değil diye haber yapan bu siteyi de unutmamak lazım. Yanındaki şakşakçılarını da. Şimdi bazılarının işine gelmez. Hatırlayın. Daha önce haberini yapıp yapıp sonra meğer öyle değilmiş tüh ama işte özür diler gibi iki cümlelik haber yapıyoruz imajı verdiğinizi. Ve daha bir çoğunu. Hatırlayın. O pis kokular çoğu kendini bilmezin pis gönüllerinden bünyelerinden yayılan pisliğin ilçeyle buluşmuş hali.

 • Akcakocalı
  Akcakocalı
  3.04.2021 18:41

  Biz Akçakoca sokaklarında çöp topladık belediye yetismedi.biz karlı yolları kuredik belediye yetmedi. Çocuklar okula gitsin diye islerimize geç kaldik. Hayatta bir şeyi güzelleştirmek için oraya değer vermen gerekir orayı sevmem gerekir. Ayrica medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar. Egeyide gördüm doguyuda Akdeniz'de marmarayıda lakin biz memleketi sevdik memleketimizin bir ucundan başladık ise koyulmaya insanlarla kardeşlerimizle birlikte olduk dert sofrasında buluştuk hep birlikte yarınlar için çalıştık güzel olanı sahada güzelleştirmeye çalıştık. Bir işe başlarsınız başarılı olursunuz ama her isinizde veya her denemenizde başarılı olacaksınız kaidesi yoktur. Hep birlikte güzel yarınlara memleketimin güzel insanlari. Yaşama kulak verin doğayı sevin hayvanlara sahip çıkın insan olduğunuzu hiçbir zaman unutmayın

 • Melo
  Melo
  3.04.2021 18:41

  Esnaf konusunda haklidir kardesim...

 • Kb
  Kb
  3.04.2021 18:41

  Engin kalk git seni tutan mi var? Ege gormemismisde bilmem neymis , bir sen gördün zaten dünyayı. Ezik insan seni.

 • Engn
  Engn
  3.04.2021 18:41

  Akçakocalılara göre Akçakoca Ege Akdeniz beldelerinden daha güzel...Bunu söyleyenlerin çoğu oraları görmemiş bile.Havası ,suyu ve en önemlisi Ege insanı Çok farklı.Herks beldesine sahip çıkıyor.Kendi elinizle bindiğiniz dalı kestiniz farkında değilsiniz.30 sene önce Çiçek gibiydi Akçakoca .Deniz kenarında yürürken apartmandan denizi göremez hale geldik.Esnaf desen turist kaçıran cinsten.Gelen bir daha gelmiyor.Ege'ye gidin medeniyet görün...

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız