YEMENİCİ…YENİ YÖNETİM TEDBİRLİ DAVRANMALIYDI

YEMENİCİ…YENİ YÖNETİM TEDBİRLİ DAVRANMALIYDI
4.09.2020 - 08:35
2386

 2014-2019 dönemi Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, son günlerde Akçakoca ilçesinde yaşanan ve vatandaşların büyük tepkisine neden olan su kesintileri ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamasında, hiçbir belediye başkanı ve belediye yönetiminin suyun kesilmesini istemeyeceğini ancak, her zaman tedbiri de elden bırakmamak gerektiğinin altını çizdi.

Akçakoca ilçesine bağlı Koçullu köyüne kendisinin görevde olduğu süre içinde yapılan yeni arıtma tesisi eski arıtma tesisinden kot olarak daha yüksek bir noktada olduğu için ana şebekede basınca neden olacağı ve bu nedenle basınca bağlı ana isale hattında patlaklar meydana geleceği yeni yönetim tarafından ön görülmeli ve tedbir alınmalıydı diyen eski başkan Yemenici, bu eksikliğin de kısa sürede giderileceğini umuyorum dedi.

Cüneyt Yemenici yaşanan su kesintileriyle ilgili şu açıklamayı yaptı:

“ Son dönemde ilçemizde yaşanan ve maalesef belli bölgelerde 60 saate varan su kesintilerine yol açan ana boru arızası ile ilgili açıklama yapma gereği duydum. Öncelikle su kesintilerine yol açan ana boru arızasını gidermek için gece gündüz fedakarca çalışan belediye personeline bir vatandaş olarak ve birlikte mesai arkadaşlığı yaptığım eski başkanları olarak teşekkür ederim. Hiçbir Belediye Başkanı ve yönetim, suyun kesilmesini istemez. Dönemimde içme suyu barajını en iyi şekilde tamamlamış, modern bir içme suyu arıtma tesisi yapmış ve barajımız ile arıtma tesisi arasında isale hattını döşeyerek ilçemizin içme suyu alt yapısını olabilecek en güçlü hale getirmiştik. Yaptığımız yeni arıtma tesisi eski tesisimizden daha yüksek bir noktada olduğundan iletim hattına uygulayacağı basınç daha yüksek olacağı aşikardır. Bu nedenle borularda arızaya yol açacağı öngörülmeliydi. Yeni arıtmanın açılışı ile birlikte uygun ve gerekli noktalara basınç kırıcıların yerleştirilmesinde belli ki bazı gecikmeler yaşanmış. En kısa sürede bu eksiğin giderileceğine inanıyorum. Bu süreçte eksiklerin tamamlanması, arızanın giderilmesi için çalışan belediye yönetimine, fen işleri çalışanlarına kolaylıklar diliyorum”  İfadelerine yer verdi.