OKAN YANMAZ...SÖZ VERDİĞİMİZ HİZMETLERİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ

OKAN YANMAZ...SÖZ VERDİĞİMİZ HİZMETLERİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ
18.05.2020 - 14:31
2829

 Akçakoca Belediye başkanı Okan Yanmaz’ın şehir merkezinde başlattığı çalışmalar, komşu ilçelerimiz Ereğli ve Alaplı medyasının da ilgi odağı oldu….

Ereğli – Alaplı medyasında  görev yapan gazetecilere açıklama yapan Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz,  . Söz verdiğimiz hizmetleri gerçekleştiriyoruz. Amacımız aslında insanların aradığı her şeyi Akçakoca’da bulabilmesi, biz bunu sağlayacağız.” Dedi.

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, MHP Akçakoca İlçe Başkanı Mustafa Özensel birlikte, Akçakoca Limanında belediye tarafından yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Yanmaz, burada gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

İLK TURİSTLİK İLÇE AKÇAKOCA

Alaplı ile Akçakoca turizmi arasındaki farka dikkat çeken Yanmaz şunları söyledi: “Akçakoca 1955 yılından bu yana Türkiye’nin ilk turizm ilçelerinden biri. Dolayısıyla bazı şeyleri oturtturmak kolay değil. Yıllara sarih katmalarla oluşuyor. Belli bir süreç gerekiyor İnşallah Alaplı’da o seviyeye gelir. Tabi sahillerle alakalı, konumla alakalı, Tabi hiç yapılmaz diye bir şey yok. Bir şeylerle yarışmak yerine kendi elindeki güzellikleri gelen insanları göstererek, bu insanları mutlu etme taktiği izlerse turizmde başarılı olacağına inanıyorum. “ dedi.

ŞEHİRDE ARADIĞINI HERKES BULACAK.

Belediye tarafından sahilde yürütülen çalışmaları da Alaplı’lı gazeteciler ile birlikte yerinde inceleyen Yanmaz, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

15 TEMMUZ PARKIMIZI ONARDIK, YENİLEDİK

“Geçen yaz biliyorsunuz yaşadığımız sel felaketi turizmi çok vurdu. Düzce’de selden en çok etkilenen ilçe Akçakoca oldu. Düzce Valiliğimiz ile birlikte belediye olarak selin bıraktığı yıkımı temizlemek için yoğun bir şekilde çalıştık. Yine bu selden zarar gören 15 Temmuz parkımızı onardık, yeniledik. Şimdi şehir merkezimizi toparlanıyoruz. Selden bu yıl itibariyle inşallah eser kalmayacak.

‘TARİHİNİ BİLMEYEN GELECEĞİNİ ÇİZEMEZ.’

Limanımızda betonlama çalışmaları yapıyoruz. İskelelerimizi deniz tuzuna dayanıklı taşlarla yeniliyoruz ve yeni bir görüntüye kavuşturuyoruz. Yine bu alanda Dalgıçlık Okulu yaptık. Sahilimizde vatandaşlarımız kayık ve olta kiralayabiliyor, Gençlerimizin isteği doğrultusunda kalp objesi yaptık. Burada kilit yapıp, denize atıyorlar. ‘Tarihini bilmeyen geleceğini çizemez.’ düşüncesiyle Türk komutanları ile ilgili ayrı bir bölüm oluşturduk, heykellerini yapıyoruz. Park alanımızı burada yine yıkarak yeniledik. Betonladığımız Liman zeminine üç boyutlu bir resimler yaptırıyoruz. Burası selfi çekilecek bir alanla birlikte değerlendirilecek. Yine meydandaki Atatürk büstümüz dikeceğiz.

SÖZ VERDİĞİMİZ HİZMETLERİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ

Belediye İller Bankası gelirimiz 2 Milyon TL’den, 1 Milyon TL’ye düşmesine karşın. Söz verdiğimiz hizmetleri gerçekleştiriyoruz. Amacımız aslında insanların aradığı her şeyi Akçakoca’da bulabilmesi, biz bunu sağlayacağız.”

KÖPRÜ GÖREVİ GÖRÜYORUZ.

MHP Akçakoca İlçe Başkanı Mustafa Özensel, Vatandaşlardan gelen talepleri Belediye ve Milletvekillerine ileterek bir köprü görevi gördüklerini belirterek, Akçakoca Belediyesine her türlü katkıyı verdiklerini ifade etti.

Kaynak: Ereğli Yeni Haber