MHP meclis grubundan 23 Nisan mesajı

MHP meclis grubundan 23 Nisan mesajı
22.04.2020 - 17:10
1771

 Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Akçakoca Belediye Meclis Üyeleri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM'nin 100. Kuruluş Yıl Dönümü dolayısıyla bir açıklama yayınladı.

 “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 100’üncü yılını, bir kez daha büyük bir sevinç ve gururla kutluyoruz “ diyen  MHP Akçakoca Belediye Meclis Grubu Üyeleri Yüksel Yılmaz, Şenol Yazgan, Sinan Akın, Hakan Öztaş, Kadem Direk, Hanife Pazvant Tetik, Mesut İnceoğlu,  yayınladıkları mesajda şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye Büyük Millet Meclisi kurulduğu günden bu yana milli iradenin ve bağımsızlığın timsali olarak gazilik ünvanı alarak tüm etkinliklerini sürdürmektedir ve her türlü ihanete rağmen de sürdürecektir. Gözlerindeki ışıkta ülkemizin aydınlık geleceğini gördüğümüz çocuklarımız, küçücük bedenlerinde atan kocaman kalpleriyle bizleri geleceğe taşıyor. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mızı koronavirüs salgını dolayısıyla, mahzun geçirecek olan evlatlarımızla, evlerimizde kutluyoruz. Bu zorlu süreci sağlıklı bir şekilde atlatıp yeniden okullarda, sokaklarda büyük bir coşkuyla kutlamaya kaldığımız yerden devam edeceğiz. Demokrasimize yönelik tüm tehditlere göğüs geren meclisimiz, halkımız elbet bu günleri de tarih sayfalarında bırakacaktır. Milletimizin hürriyetini ve egemenliğini sembolleştiren, milli iradenin yüzüncü şeref yılında 23 Nisan’ın tüm ülkemize huzur, mutluluk ve esenlikler getirmesini diliyorum. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm kahraman gazilerimizi ve şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum. Tüm vatandaşlarımızı 23 Nisan akşamı hep bir ağızdan İstiklal Marşı’mızı okumaya davet ediyorum.”