OKAN YANMAZ BİR SÖZÜNÜ DAHA YERİNE GETİRDİ...KORDON ARTIK AKÇAKOCA HALKININ!

OKAN YANMAZ BİR SÖZÜNÜ DAHA YERİNE GETİRDİ...KORDON ARTIK AKÇAKOCA HALKININ!
17.04.2020 - 00:43
3065

 Dönemin belediye başkanı Cüneyt Yemenici’nin 30 mart yerel seçimlerine 2 gün kala, Esentepe Kordon’da Garanti İnşaata verdiği inşaat yapma izni tatlıya bağlanarak iptal edildi.

Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, bir seçim sözünü daha yerine getirdi. Firma yetkilileri prensipte anlaşan Başkan Yanmaz, Esentepe kordonda Garanti İnşaat ait arazinin takas yoluyla Akçakoca Belediyesine devredilmesine karar verilmesini sağladı.

31 Mart belediye seçimleri öncesinde Akçakoca halkına Kordon’a asla inşaat izni vermeyeceği sözü veren Okan Yanmaz, mazbatayı almasının ardından referanduma giderek, vatandaşın tercihini sormuştu. 4 bine yakın Akçakocalının katıldığı referandumda, ezici çoğunluk inşaat yapılmasına hayır demişti.

Cüneyt Yemenici’nin seçime 2 kala Akçakoca halkına attığı son dakika golünün görüşmeleri tam bir yıl sürdü. Başkan Yanmaz  ile firma yetkilileri arasında süren görüşmeler sonucunda, Garanti İnşaat firmasına ait arazi ile belediyeye ait gayrimenkullerin takas edilmesine dair protokol taraflar arasında imzalanarak tatlıya bağlandı.

Yapılan Protokole göre, Akçakoca Belediyesi Garanti İnşaat’a ait olan Esentepe Kordon’daki araziyi karşılık Değirmenağzı’nda bulunan (eski Günbatımı) Parla Restaurant ile, katlı otopark binasında mülkiyeti Akçakoca Belediyesine ait  KYK erkek öğrenci yurdu olarak kullanılan bölüm de Garanti İnşaat firmasına bırakılacak.

Yapılan sözleşme Haziran ayı içerisinde yapılacak meclis toplantısında karar altına alınacak.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (9)

 • Ver kurtul
  Ver kurtul
  3.04.2021 18:41

  Ne güzel enkaz temizliğ. Belediyeye ait baş yerleri ederinin altında takas et . Vatandaşa şirin görün. Bunların acısı fena çıkacak.

 • Akçakocalı
  Akçakocalı
  3.04.2021 18:41

  Ayrıca ben zaten seçimi alırdım demedim, başkanlık demek bu kadar kolaymış dedim. Anlayana sivrisinek saz, anlamaya davul zurna az...

 • Akçakocalı
  Akçakocalı
  3.04.2021 18:41

  Elimi tutan var yok, sen nerede avukatsın birader? B

 • VATANDAŞ
  VATANDAŞ
  3.04.2021 18:41

  Sayın Yanmaz esentepedeki koridorda çay ocağına açık alanı nasıl camekanla kapattırıp peşkeş çekersin.Millete ait alanı daraltırsın.Bu vatandaş nezdinde hiç hoş olmadı.Ama senin sözün vardır ya sürekli oralara takılırdın.Sayın Yemenici de çınar caddesine aynı uygulamayı yaptı.Tepkilere rağmen sonuç ortada herkes bedelini zamanı gelince öder.

 • Akçakocali
  Akçakocali
  3.04.2021 18:41

  Kordondaki o iğrenç görüntü nolucak cafe büyütülecek diye izin verilen o iğrenç çıkıntı sırf yakınlar diye izin veriliyor Okan baskana herkes oy verdi ama pişman olan çok...

 • Sen de Başkan Olabilrisin
  Sen de Başkan Olabilrisin
  3.04.2021 18:41

  elini tutan mı vardı? Seçime girip boyunun ölçüsünü alsaydın o zaman.

 • Akçakocalı
  Akçakocalı
  3.04.2021 18:41

  Daha satacak yer kaldı mı? Demek ki ben de belediye başkanı olabilirim! Tek icraat, ne varsa satmak...

 • Cumhur
  Cumhur
  3.04.2021 18:41

  19.703.800,- TL Akçakoca Belediyesinin Gayrimenkullerini sattı, Denize sıfır konumdaki ve Şehrin Merkezinde ki Gayrimenkulü değeri olmayan bir arazi ile takas etti. AKP ve MHP iktidar ortakları AKP Akçakoca'yı borç batağına sürükledi, MHP geldi AKP ve MHP inşaat şirketlerine Halkın mallarını satıyor, takas ediyor. Gemi alacağınıza borcu ödeyin ya da araziyi satın alın mevcut malları sat sat nereye kadar. Daha önümüzde 4 yıl var bu mantıkla Akçakoca Belediyesinin Gayrimenkullerin satıp bitirdikten sonra borç batağında terk eder. Önceki Belediye suçlu ise mahkeme orada tazmin davası açın. Mercedes makam aracı ile kim kime hava atıyor bilmemki. Akçakoca inşaat şirketi sahiplerinden kurtulmadıkça belini doğrultamaz. Biz bakınca ağaç deniz görmek isteriz onlar bakınca beton bina görmek ister.

 • Ahmet
  Ahmet
  3.04.2021 18:41

  Orda bulunan tümsekleri neden kaldırdılar?O yolda hızlı giden çok kişi var. Birine araba mı çarpsın?

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız