DEZENFEKSİYON ÇALIŞMALARI ARALIKSIZ SÜRÜYOR

DEZENFEKSİYON ÇALIŞMALARI ARALIKSIZ SÜRÜYOR
17.03.2020 - 14:34
1201

 Akçakoca Belediye Başkanı M.Okan Yanmaz, Küresel bir sorun haline gelen  Korona virüsü ile mücadele kapsamında,  ilçe genelinde dezenfeksiyon çalışmalarının aralıksız sürdüğünü açıkladı.

Dünya genelinde tehdit oluşturan Korona virüs’e karşı (covid-19) dezenfeksiyon çalışmalarını, İlçe genelinde Akçakoca Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü ve Temizlik işleri Müdürlüğü tarafından oluşturulan ekipler  Cami, Emniyet binaları, Jandarma lojmanları, Okullar, Kamu kurum ve kuruluşları ile parklar ,otobüsler ve ortak yaşam alanlarında  dezenfekte çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Alınan tedbirlerin en üst seviyeye çıkarıldığını belirten Akçakoca Belediye Başkanı M.Okan Yanmaz, dezenfeksiyon çalışmaları kapsamında virüs salgını nedeniyle toplum sağlığını olumsuz  yönde etkileyebilecek olan cami, park ve bahçeler, okullar, sosyal alanlar, toplu taşıma araçları gibi toplumsal kullanım alanlarında 7/24 ilaçlama çalışmalar yapıldığını ve bundan sonra da yapılamaya devam edileceğini  belirtti.

  Başkan Yanmaz son olarak, ‘ halkımızın virüs salgınından ötürü olumsuzluk yaşamaması için elimizdeki işleri bırakıp dezenfeksiyon için gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz’’ diye sözlerine ekledi.