Selin yaralarını sarmak için, Akçakoca Belediyesine üç milyon ödenek

Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, felaket sonrası maddi hasarın yaklaşık 50 milyon TL açıklamasında bulunmuştu....

 Selin yaralarını sarmak için, Akçakoca Belediyesine  üç milyon ödenek
26.11.2019 - 22:51
2114

17-18 temmuz tarihlerinde bölgemizde yaşanan, 7 cana ve milyonlarca TL maddi kayba neden olan sel felaketinin yaralarını sarmak için AFAD tarafından Akçakoca Belediyesine, 3 milyon 30 bin  TL ödenek gönderilmesine karar verildi.

YANMAZ 50 MİLYON ZARAR VAR DEMİŞTİ…

18 temmuz sel felaketinde, Akçakoca Belediyesi'ne ait tüm araçlar belediyenin garajında su altında kalmış, 15 temmuz parkı yerle ir olmuş, alt yapı çökmüş, Sarıyayla baraj havzasında büyük maddi hasar meydana gelmişti. Afad ve belediyenin teknik ekipleriyle hasar tespiti yaptıran Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, felaket sonrası maddi hasarın yaklaşık 50 milyon TL açıklamasında bulunmuştu.

AK Parti il başkanlığından yapılan açıklamada ise, Akçakoca Belediyesine,  3 milyon 30 bin  TL ödenek gönderildiği belirtildi. Açıklamada, 3 milyon liranın bir hafta içinde hesaplara yatırılacağının altı çizildi.

Yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi…

“ İlimizde yaşanan Sel Felaketinin yaraları sarılmaya devam ediyor.

AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabi Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkan Vekili Düzce Milletvekili Fahri Çakır, Demokrasi Hakem Kurulu Üyesi Düzce Milletvekili Ayşe Keşir'in girişimleri ile Selden hasar gören ilçelerimize, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından Afad'ın ödenek talebi gerçekleşti.

İlçelerimize yollanılacak olan tutarlar aşağıda belirtildiği gibidir.

Akçakoca ilçesi: 3.030.000 TL

Cumayeri ilçesi: 2.050.000 TL

Gölyaka ilçesi: 400.000 TL

Gümüşova ilçesi: 540.000 TL

Kaynaşlı ilçesi: 90.000 TL

Yığılca ilçesi: 360.000 TL şekilde belirlenmiş olup ödemelerin bir hafta içerisinde ilçe Belediyelerinin hesaplarına yatırılacağı açıklandı.

AK Parti il Başkanı Mustafa Keskin, AK Parti Düzce Milletvekilleri Fahri Çakır ve Ayşe Keşir yaptıkları açıklamada, "Sel felaketinin yaşlandığı ilk günden bugüne kadar her daim yaralarını sardık sarmaya da devam edeceğiz" ifadelerini kullandılar.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız